Pierwsza tura negocjacji zakończyła się ich zerwaniem, co wynikało z tego, że Danny Ainge – sternik ekipy z Salt Lake City za dużo domagał się w zamian. Czy przemyślał ofertę i jest gotowy zaakceptować za lidera rotacji mniej? Według ostatnich doniesień Knicks oraz Jazz ponownie podjęli rozmowy w tej sprawie.

Informacje o tym, że New York Knicks oraz Utah Jazz wrócili do rozmów podał The Athletic. Zespoły postanowiły raz jeszcze przedyskutować, co mogą w sobie zaproponować. Utah Jazz po transferze Rudy’ego Goberta postanowiła, że rozpocznie przebudowę. Ta ma odbyć się dynamicznie, wokół wyborów w drafcie. Dlatego Danny Ainge, który pełni rolę dyrektora sportowego ekipy z Salt Lake City, próbuje zebrać ich jak najwięcej. Jednak, gdy przedstawił New York Knicks pierwszą propozycję za Donovana Mitchella, w Big Apple chwycili się za głowę.

Ostatecznie negocjacje zostały przerwane. Mitchell to lider rotacji z Jazz, więc cena za niego będzie bardzo wysoka. Knicks wyrazili swoje zainteresowanie w pozyskaniu zawodnika i rzekomo są najbliżej w rozmowach z Jazz. Jednak po All-Stara mogą się także zgłosić Miami Heat, gdy z listy dostępnych graczy zniknie Kevin Durant. Źródła informują mimo wszystko, że jesteśmy jeszcze bardzo daleko od jakiegokolwiek porozumienia w sprawie Mitchella. Ten de facto nie wie, czy sezon rozpocznie ze swoim dotychczasowym zespołem.

W międzyczasie swoją gotowość do rozmów na temat Mitchella zgłosili również Charlotte Hornets oraz Washington Wizards, jak poinformował Shams Charania z The Athletic. Wszystko ostatecznie rozbije się o to, ile wyborów w drafcie Ainge może otrzymać. Knicks mają ich wystarczająco dużo, by zadowolić potrzeby Jazz, ale nie mamy pewności ile faktycznie zgodzą się poświęcić. W międzyczasie słyszymy, że w Salt Lake City nie będą się z transferem Mitchella spieszyć i sprawa może się wyjaśnić nawet w trakcie sezonu.

Zawodnik ma ważny trzyletni kontrakt z opcją zawodnika na czwarty rok, więc jego przyszłość w tym kontekście jest jasna. Sam gracz o wymianę Ainge’a nie prosił i rzekomo rozumie sytuację, w jakiej znalazł się zespół i on sam. Pozostało dziewięć tygodni do startu sezonu regularnego, więc w Utah mają jeszcze sporo czasu. Wychowanek Louisville w poprzednich rozgrywkach wystąpił w 67 mecach notując na swoje konto średnio 25,9 punktu, 4,2 zbiórki i 5,3 asysty trafiając 44,8 FG% oraz 35,5 3PT%.

KONKURS!

Zapraszamy do oglądania podcastu PROBASKET w środę 17 sierpnia o godz. 21:00 na YouTube. W trakcie nagrania zorganizowane będą konkursy, w których do wygrania będą książki wydawnictwa SQN.

Zwycięzcy będą mogli wybierać spośród książek o Dream Teamie i Kevinie Garnecie. Do wygrania będzie też książka „Oglądaj koszykówkę jak geniusz” oraz „Album 75 lat NBA”.

Oglądaj w środę podcast od godz. 21:00, a tak wszystkiego się dowiesz!