Oczy całego koszykarskiego świata skierowane są na największą scenę, gdzie już wkrótce walkę o tytuł rozpoczną Boston Celtics i Golden State Warriors. Pozostałe zespoły w ciszy wykonują swoją pracę i badają możliwości na rynku transferowym. Wśród nich są Utah Jazz i Portland Trail Blazers, którzy wyrazili zainteresowanie OG Anunobym.

OG Anunoby z Toronto Raptors ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w swojej dotychczasowej karierze. Skrzydłowy zdobywał średnio 17,1 punktu, 5,5 zbiórki, 2,6 asysty oraz 1,5 przechwytu na mecz, trafiając 44,3% wszystkich rzutów z gry, w tym 36,8% zza łuku. Jego skuteczność w porównaniu z rozgrywkami 2020-21 nieco spadła, ale otrzymał on większe zaufanie od trenera Nicka Nurse’a, który dłużej utrzymywał go na parkiecie i pozwalał na więcej rzutów.

Anunoby nie wypadł też najgorzej w play-offach. W trzech pierwszych spotkaniach przeciwko Philadelphia 76ers zdobywał co najmniej 20 punktów (kolejno 20, 26, 26), choć w decydującym szóstym meczu odnotował zaledwie 5 „oczek”. Kierownictwo Raptors już wcześniej udowodniło, że wiąże swoją przyszłość z Brytyjczykiem, oferując mu czteroletnią umowę wartą 72 miliony dolarów (ostatni sezon 2024-25 opcją zawodnika).

Okazuje się jednak, że Anunoby może nie wypełnić swojego kontraktu w Kanadzie. Zgodnie z doniesieniami Jake’a Fischera z Bleacher Report zainteresowanie usługami 24-latka wyrazili Utah Jazz i Portland Trail Blazers. Obie ekipy znalazły się w specyficznym punkcie, gdzie muszą nieco odmienić swój skład, nie rozpoczynając przy tym całkowitej przebudowy. O środkowym Jazzmanów – Rudym Gobercie – mówiło się w niedalekiej przeszłości w kontekście potencjalnego transferu do Toronto, ale by wyrównać jego ogromny kontrakt (38,2 – 46,7 milionów dolarów), Raptors musieliby dorzucić coś o znacznej wartości.

Fischer informuje, że pewne źródła informują, iż OG jest coraz bardziej niezadowolony ze swojej funkcji i czasu gry w związku ze zwiększającą się rolą debiutanta Scottie’ego Barnesa. Inne źródła B/R podkreślają z kolei, że zawodnik nie rozmawiał jeszcze z Raptors o swoich odczuciach związanych z przyszłością. Jeśli zawodnik będzie dostępny dla innych zespołów, zainteresowanie powinno być ogromne. Pomimo młodego wieku Anunoby ma już doświadczenie w play-offach i udowodnił, że może być kluczowym elementem zespołu.

Wielka zapowiedź wielkiego finału NBA już w środę 1 czerwca o godz. 21:00 na YouTube. Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki podsumują drogę Celtics i Warriors do finału. Zastanowią się kto jest faworytem i dlaczego, a także co muszą zrobić jedni i drudzy, aby wygrać mistrzostwo NBA. Zapraszamy w środę o godz. 21:00 NA ŻYWO na YouTube!
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj