NBA: Historia upadku Los Angeles Lakers

2
6257

Trzy tytuły mistrzowskie z rzędu, ogromny konflikt charakterów oraz desperacka próba uratowania dynastii. Los Angeles Lakers w 2004 wyglądali jak pewniak do tytułu i można śmiało powiedzieć, że jeszcze przed rozpoczęciem sezonu media „podarowały” im mistrzostwo. Co mogło pójść nie tak? 

Kobe Bryant, Shaquille O’Neal, Karl Malone oraz Gary Payton weszli w sezon wygrywając 19 z pierwszych 26 meczów. Pomimo wielu problemów i kłopotów zdrowotnych dotarli aż do finału NBA, gdzie spotkali się z drużyną underdogów w postaci Detroit Pistons. Seria zakończyła się na zaledwie pięciu meczach, co było niemałym szokiem dla wszystkich bacznie śledzących ten szalony rok w Los Angeles.

Łukasz Szwonder z kanału „keepthebeat” przygotował materiał o upadku Lakers. Poznajcie całą prawdę o słynnym superteamie z sezonu 2003/04:

2 KOMENTARZE

  1. Dla mnie Lakersi to zawsze była zbieranina gwiazd w tym złym tego słowa znaczeniu. Zawsze podkupowali największe gwiazdy z innych zespołów. Ok Kobe to Kobe, jego wychowali od „dziecka”, ale ich mentalność to „nazbierać gwiazd” i potem rywale sami się położą. Dobrze, że ten sezon wygląda jak wygląda i wszystko wskazuje że za rok-może dwa Lakersi będą mieli wielki problem i będą okupować doliny tabeli.

  2. Masz rację, i musisz przyznać że robią to dobrze. Ilość mistrzostw mówi samo za siebie. I drugi raz masz rację że za rok dwa poleca na sam dół, aby później jednak ściągnąć do siebie All Starów i znów będą się bić o mistrzostwo. I tak w koło. LAL to nie jest Bucks czy Warriors żeby spokojnie budować drużynę i czekać na sukces. Presja nałożona przez kibiców czy też nawet przez ich własna sławę, sprawia że muszą szukać sukcesu na już. Nie mogą i nie będą czekać aż ich wychowankowie będą w top formie inna sprawa że nie potrafią tego robić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj