test123
Strona główna NBA NBA: Gwiazdy Mavs współpracują coraz lepiej

NBA: Gwiazdy Mavs współpracują coraz lepiej

1
NBA: Gwiazdy Mavs współpracują coraz lepiej

Pomimo tego, że ich wspólny czas na parkiecie był ograniczany przez kontuzje, gwiazdy Dallas Mavericks – Luka Doncić i Kristaps Porzingis – zaczęły pokazywać, że potrafią ze sobą efektywnie współpracować.

W ostatnim meczu Mavs przed przerwą na Weekend Gwiazd, Doncić zdobył 33 punkty, 12 zbiórek i osiem asyst, Porzingis dołożył 27 oczek, 13 zbiórek i pięć asyst, a ekipa z Dallas ograła Sacramento Kings. Doncić od początku sezonu zachwyca, natomiast dla Łotysza to pierwszy sezon po przerwie spowodowanej zerwanym więzadłem w kolanie.

Porzingis uważa, że współpraca z Donciciem układa się bardzo dobrze, a z każdym kolejnym meczem powinno być lepiej: – Luka robi świetną robotę, pomaga mi ustawiać się na boisku. Przyzwyczaja się on również do gry ze mną, wie, w których miejscach czuję się komfortowo. Wszystko zaczyna się zazębiać. Myślę, że z każdym kolejnym treningiem będzie to wyglądać lepiej.

Z bilansem 33-22 Mavericks zajmują siódme miejsce w Konferencji Zachodniej. Wielka w tym zasługa europejskiego duetu. Po burzliwym początku, Mavs są ogromną siłą w ofensywie gdy obaj zawodnicy znajdują się na parkiecie.

Również młody Słoweniec twierdzi, że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku i jeśli tylko będą cieżko pracować, to sukcesy powinny przyjść same.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magic
Magic
16 lutego 2020 18:08

A co na ten temat „mówią” statystyki Panie Autorze?

Newsletter PROBASKET

Raz w tygodniu wysyłamy Czytelnikom PROBASKET wyjątkową wiadomość. Dołączysz?