NBA: Giannis priorytetem Dallas Mavericks!

4
8525

Dallas Mavericks wiedzą, że aby nawiązać walkę o mistrzostwo NBA potrzebują jeszcze jednego bardzo dobrego zawodnika. Dlatego skoncentrowali swoją uwagę na Giannisie Antetokounmpo. Klub z Teksasu zamierza powalczyć o Greka w trakcie przyszłorocznych wakacji, bo w 2021 roku dwukrotny MVP ligi może wejść na rynek wolnych agentów.

Według Briana Windhorsta z ESPN zarząd Dallas zamierza połączyć siły Luki Doncica, Kristapsa Porzingisa i właśnie Giannisa Antetokounmpo.

Popularny dziennikarz twierdzi również, że Mavs będą faworytem w walce o usługi Greka. W trakcie tegorocznej przerwy między sezonami klub nie zamierza wykonywać znaczących ruchów transferowych, przygotowując miejsce w salary cap dla Giannisa.

W tym roku będą chcieli zrównoważyć swoje wydatki, czekając na 2021 rok” – uważa Windhorst. „Spodziewam się, że w tym roku nie zakontraktują żadnego wolnego agenta. Będą czekać”.

Już teraz wydatki Dallas oscylują wokół 108 milionów dolarów. Operują blisko limitu, w związku z czym trudno spodziewać się aktywności z ich strony w trakcie tegorocznego offseasonu. Priorytet jest ustalony – Greek Freak w następnym roku.

Cel ambitny jednak wciąż istnieje ryzyko, że rywale Bucks mogą nie doczekać wolnej agentury Antetokounmpo. Może się okazać, że Giannis już w tym roku skorzysta z opcji podpisania supermaxa z Milwaukee. Niepewność w serca kibiców Bucks zasiały jednak tegoroczne playoffy, w których Milwaukee po raz kolejny musiało uznać wyższość rywali. Wielu analityków spekulowało po porażce, że Giannis rozważy opcję odejścia z Millwaukee. Sam Grek zapewnił jednak, że nie rusza się z Wisconsin i nie będzie prosił o wymianę.

Gdyby jednak miało dojść do transferu, Dallas stałoby się dla Giannisa naprawdę ciekawą opcją. Perspektywa trio Doncic-Antetokounmpo-Porzingis z pewnością przeraża każdą ekipę Zachodu.


4 KOMENTARZE

  1. „Perspektywa trio Doncic-Antetokounmpo-Porzingis z pewnością przeraża każdą ekipę Zachodu.”

    Czy ja wiem. Na papierze wyglada fajnie, ale Porzingis wiecznie kontuzjowany, Giannis nie umie rzucac. Spokojnie byliby do ogrania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj