NBA: Embiid MVP?! Absurdalny pomysł w Filadelfii

2
4212

Po tym jak Joel Embiid musiał uznać wyższość Nikoli Jokicia w tegorocznym wyścigu po statuetkę Most Valuable Player, swojego gwiazdora postanowiła uhonorować jego rodzima społeczność. Rada Miasta Filadelfii nadała właśnie 28-latkowi własny tytuł MVP.

Nie wiem, co mogę zrobić więcej, aby zdobyć nagrodę MVP – mówił kilka tygodni temu Joel Embiid. Jeszcze przed podaniem ostatecznych wyników głosowania na Najbardziej Wartościowego Zawodnika sezonu Kameruńczyk, obserwując reakcje opinii publicznej i dziennikarzy, liczył się z własną porażką. Po zdobyciu statuetki przez Nikolę Jokicia podkoszowy nie krył rozczarowania, jednak mimo to elegancko pogratulował przeciwnikowi, nie podważając wyników głosowania.

Po decyzji NBA, z właściwie głosujących dziennikarzy, członkowie Rady Miasta Filadelfii postanowili osłodzić podkoszowemu nadchodzące wakacje. Na czwartkowym posiedzeniu przegłosowali uchwałę nadającą Embiidowi tytuł „Most Valuable Philadelphian” – w skrócie MVP.

To bez wątpienia wielkie wyróżnienie dla Embiida i okazanie wdzięczności, którą darzy go całe miasto. Kameruńczyk reprezentuje barwy ekipy z Filadelfii od początku swojej zawodowej kariery. Dla Sixers rozegrał do tej pory 328 spotkań, w których notował średnio 26 punktów i ponad 11 zbiórek.

Pamiętajmy jednak, że nagroda przyznana została zawodnikowi za całokształt jego postawy. Zawierają się w tym również działania charytatywne dla miejskiej społeczności, takie jak przekazanie pół miliona dolarów na pomoc medyczną dla osób o cięższym stanie zdrowia po przebyciu COVID-19 oraz wynagrodzenie za występ w Meczu Gwiazd przekazane na miejskie ośrodki pomocy bezdomnym.

Polecamy najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET LIVE.

2 KOMENTARZE

  1. Cóż, robią co mogą, by Joel nie opuścił Filadelfii. Biorąc pod uwagę nieskuteczność „procesu”, to wcale się nie dziwię, że tonący brzytwy się chwyta.

  2. nie wiem co mogę więcej zrobi – powiedział być lepszym niż ten którą ją zdobył – odpowiedź , proste

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj