Utah Jazz nie zwlekali długo z rozpoczęciem poszukiwań nowego trenera. Klub sporządził już listę wstępnych kandydatów na stanowisko i pierwszych z nich zaprosił na rozmowy kwalifikacyjne. Wśród nich są były trener Los Angeles Lakers Frank Vogel oraz znany z pracy w Portland Trail Blazers Terry Stotts.

Słowami „ten zespół potrzebuje nowego głosu, by się rozwijać” niespełna trzy dni temu Quin Snyder zakończył trwającą osiem lat przygodę z Utah Jazz. Żegnając się z zespołem rok przed zakończeniem obowiązującego kontraktu, postawił władze klubu w niewygodnej sytuacji. Ekipa z Salt Lake City praktycznie kilka godzin po rozstaniu się ze Snyderem rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania, które pozwoliły na znalezienie pierwszych kandydatów na fotel pierwszego trenera.

Musimy podjąć dobrą decyzję. Nie czujemy, żebyśmy powinni się spieszyć, aby znaleźć szkoleniowca przed nocą tegorocznego draftu, czy rozpoczęciem wolnej agentury – przyznał na poniedziałkowej konferencji Danny Ainge. Z informacji zarówno ESPN, jak i The Athletic wynika, że grono kandydatów jest szerokie, a klub zdążył zaprosić już pierwszych z nich na oficjalne rozmowy. Mają one odbyć się jeszcze w tym tygodniu, a ich bohaterami będą Frank Vogel, Terry Stotts, Johnnie Bryant (asystent w Knicks), Charles Lee (asystent w Bucks), Will Hardy oraz Joe Mazzulla (obaj asystenci w Celtics).

Jazz otrzymali pozwolenia na odbycie spotkań z każdym z powyższych kandydatów. Mówi się również, że klub rozważa opcję w postaci Alexa Jensena, który od prawie 10 lat pełni funkcję asystenta w ekipie z Salt Lake City. W obwodzie pozostają również Adrian Griffin (asystent w Raptors), Kevin Young (asystent w Suns) Lamar Skeeter (asystent w Jazz) oraz Chris Quinn (asystent w Heat).

Wiele mówi się o mającym na koncie mistrzowskie doświadczenie sprzed kilku lat Franku Vogelu, jednak najciekawiej wygląda do tej pory kandydatura Johnniego Bryanta, który w przeszłości pracował w Jazz „pod” trenerem Snyderem. Oprócz znajomości kultury organizacji i schematów gry zespołu w ostatnich latach jego ogromnym atutem są przyjacielskie stosunki z Donovanem Mitchellem, który znajduje się na skraju podjęcia decyzji o opuszczeniu klubu tego lata.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj