Generalni menedżerowie wychodzą na ostatnią prostą przed zamknięciem zimowego okienka transferowego. Aaron Gordon formalnie poprosił Orlando Magic o transfer i lada dzień silny skrzydłowy ma założyć koszulkę nowego zespołu. Jest główny kandydat. 


W pierwszym rzędzie po usługi Aarona Gordona Boston Celtics. W ostatnich godzinach mnożyły się informacje mówiące o tym, że Danny Ainge – sternik ekipy z Bean-City, jest coraz bliżej sfinalizowania transferu zawodnika. Rzekomo między zespołami toczy się bardzo żywa dyskusja dotycząca tego, kto ostatecznie znajdzie się w tej wymianie. Orlando Magic pozostają jednak otwarci na inne propozycje, więc nie pociągną za spust dopóki nie będą pewni, że otrzymali najlepszą ofertę. 

Aaron Gordon najwyraźniej nie widzi swojej przyszłości w drużynie z Orlando i złożył formalną prośbę o transfer przed 25 marca, czyli zamknięciem zimowego okienka transferowego. O zawodnika pytali już Denver Nuggets, Portland Trail Blazers oraz Dallas Mavericks. Wcześniej natomiast Houston Rockets, handlujący Victorem Oladipo, ale to chyba nie jest wymarzony kierunek Gordona, który preferowałby drużynę, z którą włączy się do walki z czołówką. 

Ekipa z Houston gwarantowała Magic dwa wybory z pierwszej rundy draftu, jednak Gordon miał nie zgodzić się na podpisanie przedłużenia kontraktu. Zawodnik latem 2022 roku trafi na rynek wolnych agentów. Zupełnie inaczej jest w przypadku Bostonu, gwarantującego Gordonowi większe możliwości w kontekście walki z najlepszymi. Danny Ainge również miałby wysłać do Orlando dwa wybory w pierwszej rundzie draftu. Rzekomo nie chce się zgodzić na dołączenie do wymiany Marcusa Smarta. 

Niewykluczone, że ostateczne porozumienie obejmie także Evana Fourniera, ale czy trafi do Bostonu? Zespoły mają jeszcze wystarczająco dużo czasu, by do wymiany włączyć trzeci zespół, który wykorzysta sprzyjające okoliczności. W międzyczasie Nuggets rzekomo oferowali za Gordona pakiet złożony z Bola Bola oraz Willa Bartona. Gordon jakiś czas temu wrócił do gry po uporaniu się z urazem. W 23 meczach sezonu notował 14,7 punktu, 6,8 zbiórki i 4,2 asysty trafiając 44,2 FG% i 40,2 3PT%. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj