Tydzień temu Andrew Wiggins miał niespełna 100 tysięcy głosów przewagi nad Paulem Georgem. Nowe wyniki pokazują jednak, że jego przewaga wynosi już ponad 300 tysięcy głosów. Poza tym niewiele się zmieniło. Wszystkim przybyło sporo głosów, ale zmian w kolejności na poszczególnych pozycjach w czołówce brak. Warto jednak odnotować, że najwięcej głosów ma obecnie LeBron James, który wyprzedził w tym elemencie Stepha Curry’ego.


Tydzień temu najwięcej głosów miał Stephen Curry (4,46 mln), ale dzisiaj wyprzedził go LeBron James, który ma obecnie 6,8 miliona głosów (wzrost z 4,38). Curry uzbierał ich na razie 6 milionów.

Najlepszy na Wschodzie (tak jak poprzednim razem) jest Kevin Durant z Brooklyn Nets – 5,5 mln.

Głosowanie wciąż trwa – koniec w sobotę 22 stycznia.

Jeszcze przed tygodniem zapowiadała się zacięta walka o 2. miejsce wśród graczy obwodowych zarówno na Wschodzie, jak i Zachodzie. Ja Morant uzyskał jednak już chyba wystarczającą przewagę nad Luką Donciciem, ale Trae Young może się obawiać mobilizacji fanów Chicago Bulls i Zacha LaVine’a.

Głosować można na stronie NBA – https://vote.nba.com/en/search.html

*** Głosuje się na trzech graczy „frontcourt” oraz dwóch „guards”.

Zasady wyboru pierwszych piątek do Meczu Gwiazd

Głosy kibiców to 50% „punktów„, jakie otrzymają zawodnicy. 25% należeć będzie do samych zawodników, a kolejne 25% do przedstawicieli mediów. Dopiero po podsumowaniu wyborów tych trzech grup wyłonione zostaną sklady, a raczej lista zawodników, którzy dopiero potem zostaną podzieleni na drużyny – pierwsze piątki. Rezerwowych 7 dla Wschodu i 7 dla Zachodu wybiorą trenerzy.

Kapitanami drużyn będą zawodnicy, którzy otrzymają od kibiców najwięcej głosów i to oni wybiorą swoje zespoły. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Draftu w ligach fantasy – raz jeden, raz drugi.

All Star Weekend odbędzie się w dniach 18-20 lutego w Cleveland.

W ostatnim podkaście mówiliśmy o Meczu Gwiazd i prezentowaliśmy nasze typy:

1:46:15 – Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przedstawiają swoje typy na wyjściowej piątki Meczu Gwiazd! Derrick Rose i Draymond Green w pierwszym składzie?!

2 KOMENTARZE

  1. Formuła „team Giannis” vs „team LeBron” już mi się nudzi. Jakoś bardziej naturalnie było wschód-zachod. Więc może północ-południe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj