Choć Marcin Gortat już od niemal trzech lat nie występuje w NBA, to wciąż pozostaje aktywny w swoich działaniach pozaboiskowych. W środę 13 kwietnia były środkowy m.in. Orlando Magic czy Washington Wizards złożył wizytę polskim żołnierzom.

Były koszykarz NBA odwiedził w środę, trzynastego kwietnia, żołnierzy stacjonujących przy polskiej granicy. Jak dowiadujemy się z postu w mediach społecznościowych, Marcin Gortat już od blisko dziesięciu lat wraz ze swoją Fundacją MG13 wspiera i odwiedza polskich żołnierzy w bazach na terenie kraju oraz podczas misji poza granicami ojczyzny – w Afganistanie i Kuwejcie.

„Jestem bardzo wdzięczny żołnierzom za serwis, pracę i poświęcenie, jakie wykonują, aby ochronić nasz kraj i każdego obywatela. Nie jest to łatwa praca, dlatego proszę, żeby to naprawdę docenić. Szanujmy mundur i każdego żołnierza, ponieważ widzimy jak dużą rolę odgrywa silna i dobra armia. Zwykłe dziękuję jest pierwszym krokiem, żeby pokazać swoją wdzięczność.” – Marcin Gortat

Marcin Gortat wraz ze swoją Fundacją MG13 od samego początku wojny w Ukrainie, aktywnie wspiera swoimi działaniami potrzebujących żołnierzy oraz rodziny uchodźców m.in. organizując zbiórki i przekazując niezbędny sprzęt. Jak informuje Paweł Stalmach, PR Manager Marcina Gortata, Fundacja MG13 w najbliższym czasie przewiduje kolejne działanie niosące pomoc.
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj