Tragiczna wiadomość dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Kobe Bryant zginął w wypadku helikoptera w Kalifornii. Informację potwierdziły już niestety najpoważniejsze media amerykańskie. Miał 41 lat.

Jeszcze wczoraj Kobe gratulował LeBronowi przeskoczenia go na liście najlepszych strzelców wszech czasów. LBJ przesunął się na 3. miejsce – więcej informacji tutaj.

Kobe zakończył karierę w 2016 roku. W ostatnim meczu rzucił 60 punktów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wszystkie 20 sezonów spędził w Los Angeles Lakers z którymi zdobył pięć mistrzowskich tytułów. Dwa razy był MVP finałów i raz MVP sezonu zasadniczego. 18 razy wybierano go do Meczów Gwiazd, a cztery razy był ich najlepszym zawodnikiem. W swoim debiutanckim sezonu wygrał Konkurs Wsadów. Było to w 1997 roku.

Ostatnio wspominaliśmy jego występ przeciwko Toronto Raptors, kiedy zdobył 81 punktów! 22 stycznia minęła 14 rocznica tego wydarzenia.

Kobe Bryant miał zaledwie 41 lat. Po zakończeniu kariery dużo czasu spędzał z rodziną. Miał cztery córki – Natalia (17 lat), Gianna (13 lat), Bianka (3 lata) i Capri (7 miesięcy). Oddał się też swoim nowym projektom. Za film animowany otrzymał Oskara. Wspierał kobiecy sport.

Był jednym z najlepszych koszykarzy w historii. Przez wielu uznawany za następcę Michaela Jordana. W najbliższych dniach cały sportowy świat będzie pogrążony w żałobie.

Aktualizacja: 13-letnia córka Kobego Gianna także zginęła w tym wypadku. Kobe leciał z nią na mecz. Zginęła też koleżanka Gianny i jej rodzic oraz trener drużyny, jego żona i córka.

Jak NBA zareagowała na śmierć Kobego Bryanta przed i w trakcie meczów

Po zakończeniu kariery w NBA Kobe Bryant otrzymał Oscara za animację do wiersza „Dear Basketball”, który sam napisał.

NBA: Kobe Bryant kończy 40 lat! Wspominamy legendę Lakers!

NBA: Kobe Bryant – 5 tytułów mistrzowskich

Subscribe
Powiadom o
guest
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments