Finał NBA: Kto zostanie MVP Finałów? Scottie Pippen wskazuje na…

0
8378

Los Angeles Lakers są o krok od mistrzostwa. Możliwe, że już w sobotę trofeum Larry’ego O’Briena powędruje w ich ręce. Komu w tej sytuacji przypadnie nagroda imienia Billa Russella dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika Finałów?

Dla Pippena sprawa wydaje się oczywista. Legenda Chicago wskazuje na LeBrona Jamesa.

W rozmowie z Rachel Nichols w programie ESPN The Jump, Pippen wyjaśnił, dlaczego wybór LeBrona jest jego zdaniem tak oczywisty:

Według Pippena LeBrona w swoim 17 sezonie w lidze robi rzeczy nieprawdopodobne. Legenda Bulls zachwyca się występami młodszego kolegi w Finałach, doceniając równocześnie jego niezłomną postawę w trakcie całego sezonu zasadniczego. Pip przyznaje również, że uznanie należy się całej drużynie, gdyż rywalizacja w bańce do łatwych na pewno nie należała.

W rozmowie z Nichols uczestniczyli także Brian Windhorst i Richard Jefferson. Podobnie jak Pippen, wskazali na Jamesa. Obaj zgodnie uważają, że to Anthony Davis będzie w przyszłości odpowiadał za sukcesy Lakers, jednak na chwilę obecną James jest wciąż najlepszym graczem drużyny.

Jefferson słusznie zwraca uwagę, że seria jeszcze się nie zakończyła. Mimo pozornie bezpiecznego prowadzenia 3-1, Lakers swojej pracy nie skończyli. Do ostatecznego zwycięstwa Jeziorowcy wciąż potrzebuje jednej wygranej. Tytuł MVP Finałów to „tylko” wisienka na torcie.

MVP finałów (w przypadku wygranej Lakers) powinien zostać...

  • LeBron James (81%, 924 Votes)
  • Anthony Davis (11%, 129 Votes)
  • To zależy od kolejnych występów (8%, 93 Votes)

Total Voters: 1 146

Loading ... Loading ...

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments