Debiutant Golden State Warriors James Wiseman to bezsprzecznie jeden z najbardziej obiecujących graczy młodego pokolenia. W swoim pierwszym sezonie w lidze środkowy Dubs potwierdza nieprzeciętne umiejętności i szeroki repertuar zagrywek ofensywnych. Wraz z Ballem, Edwardsem i Haliburtonem tworzy najlepszą czwórkę pierwszoroczniaków w lidze.


Jak się właśnie okazało, młody wychowanek uczelni Memphis bezcenne wsparcie otrzymuje nie tylko od kolegów z drużyny. Pomocą służą mu również liderzy Brooklyn Nets Kevin Durant i Kyrie Irving. Szybki rozwój Wisemana nie może zatem dziwić. Wielu młodych graczy o wsparciu tak utytułowanych weteranów może tylko marzyć.

Szczególna relacja pierwszoroczniaka z KD i KI wyszła na jaw, gdy Mark Haynes z ClutchPoints zapytał go o to, czy otrzymuje jakiekolwiek rady od doświadczonych zawodników drużyn przeciwnych. Wiseman bez ogródek wskazał na duet liderów Brooklyn Nets.

Środkowy Dubs zdradził, że z Durantem przyjaźni się już od czasów liceum. Dodaje również, że KD niejednokrotnie służył mu cennymi radami.

„Z Kevinem rozmawiam codziennie. Dyskutujemy o systemie i o tym, w jaki sposób dopasował się do systemu Warriors. Przekazał mi wiele cennych rad.”

19-latek wspomniał również w trakcie rozmowy, że pomocnych uwag udzielił mu również Kyrie Irving.

„Kyrie powiedział mi, że jeżeli chcę być lepszy od pozostałych zawodników mojego naboru, to w pracę muszę włożyć wiele wysiłku. Radził mi, abym skupił się na codziennym treningu, żebym po prostu każdego dnia ciężko pracował.”

Wsparcie, jakie młody środkowy Warriors otrzymuje od tak wielkich postaci koszykówki, jak Durant i Irving z pewnością wzmocni jego pewność siebie. Już dziś w jego grze widać spora dojrzałość i odpowiedzialność. Wiseman wystąpił jak dotychczas w 36 meczach Golden State, z czego w aż 24 jako starter. Na boisku przebywa średnio 21,7 minut, podczas których zdobywa 11,4 punkty oraz zbiera 5,8 piłek. Aspektem, nad którym na pewno powinien bardziej popracować, jest gra w defensywie.1 KOMENTARZ

  1. O k… jakie porady Irvinga!
    Teraz to na pewno młody się rozwinie – „pracuj ciężko, staraj się bardziej” – na pewno tego nie wiedział, ale dzięki Kyrie Elejson teraz już wie, że musi się przykładać do treningów.
    A coś o płaskiej ziemi też nauczał?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here