Nie chcemy być złośliwi, ale to wiadomość, która powinna elektryzować cały Nowy Orlean. Okazuje się bowiem, że na ten moment nie ma żadnych przeciwwskazań, by Zion Williamson trenował i przygotowywał się do kolejnego sezonu na pełnym obciążeniu. Pels chcą ten stan rzeczy utrzymać. 

Z powodu rehabilitacji kontuzjowanej stopy, Zion Williamson opuścił cały sezon 2021/22 NBA. Wielokrotnie przymierzano go do powrotu. Rzekomo zawodnik sam naciskał na to, by dostać szansę w play-offach. Ostatecznie jednak New Orleans Pelicans nie chcieli ryzykować zdrowiem tak istotnego dla przyszłości zespołu zawodnika. Mówiło się, że ta różnica zdań może doprowadzić do sytuacji, w której Williamson straci cierpliwość i latem poprosi Pels o transfer. 

Na ten moment nic jednak nie wskazuje na to, by w Luizjanie planowali handlować wychowankiem Duke. Ten ciągle nie odsłonił pełni swojego potencjału i sztab trenera Willy’ego Greena liczy na to, że kolejny sezon może być dla Ziona przełomowym. Tymczasem z obozu zawodnika słyszymy informację, że ten jest już w stu procentach zdrowy i trenuje bez jakichkolwiek ograniczeń. To oznacza, że Williamson już na tym etapie może rozpocząć przygotowania do sezonu 2022/23. 

Zespół potwierdził te informacje w oficjalnym oświadczeniu. To pierwsze tak pozytywne doniesienia w sprawie zawodnika od dłuższego czasu. W trakcie sezonu kilka razy pojawiała się informacja, że skrzydłowy zanotował regres w trakcie rehabilitacji, dlatego Pels postępowali z nim bardzo ostrożnie. Z 226 możliwych meczów, jakie Williamson mógł zagrać, wystąpił w zaledwie 86. Latem tego roku może podpisać 5-letnie przedłużenie za 186 milionów dolarów. 

W trakcie konferencji kończącej sezon, Zion bardzo optymistycznie wypowiadał się na temat swojej przyszłości w Nowym Orleanie, co miało nieco uspokoić kibiców, którzy bardzo chcą zobaczyć go w akcji obok Brandona Ingrama i C.J.-a McColluma. Z takim zestawem graczy Pels bez cienia wątpliwości będą jednym z kandydatów do walki o play-offy. Williamson w meczach, w których zagrał notował średnio 25,7 punktu, 7 zbiórek i 3,2 asysty trafiając 60 FG% i 33% za trzy.