Boston Celtics dogadali się z Orlando Magic w sprawie transferu za Evana Fourniera. Zawodnik spodziewał się tego, że zostanie wkrótce przehandlowany. Jest kolejnym po Nikoli Vuceviciu, który przenosi się do Chicago. Na transfer cały czas czeka Aaron Gordon. 

Boston Celtics pozyskali Evana Fourniera w zamian za dwa wybory z drugiej rundy draftu, które powędrują do Orlando Magic. Zespół z Florydy przygotowuje się do totalnej przebudowy, wcześniej oddał do Chicago Bulls Nikolę Vucevicia i cały czas rozmawia w sprawie transferu Aarona Gordona. Fournier w 26 meczach bieżącego sezonu notował na swoje konto średnio 19,7 punktu, 2,9 zbiórki i 3,7 asysty trafiając 46,1 FG% oraz 38,8 3PT%. 

Fournier latem tego roku trafi na rynek wolnych agentów. Za bieżące rozgrywki zarobi 21 milionów dolarów. Zatem Celtics mogą Fourniera stracić latem tego roku, jeśli zawodnik nie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu. C’s będą posiadać do niego prawa Birda, więc jako jedyni mogą zawodnikowi przedstawić 5-letnie przedłużenie. W tym sezonie ma wesprzeć C’s w walce o play-offy. Zapewne będzie wsparciem z ławki rezerwowych.

Jeśli Celtics nie wyślą w drugą stronę żadnego zawodnika, do przechwycenia kontraktu Fourniera wykorzystają część z wyjątku, jakim dysponują (28,6 miliona dolarów). Ekipa z Bostonu nie ma wolnego miejsca w rotacji, wiec tak czy inaczej kogoś będzie musiała zwolnić lub przehandlować. Transfer oznacza, że na ten moment Celtics są 1,6 miliona dolarów nad progiem podatku od luksusu.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments