Szok w Minnesocie! Po zwycięstwie z Los Angeles Lakers, Minnesota Timberwolves zdecydowała o zwolnieniu pierwszego trenera Toma Thibodeau! To nietypowe rozwój wydarzeń biorąc pod uwagę, że właśnie odniósł z drużyną pewne zwycięstwo. W decyzje musiały wejść zatem inne czynniki.


Jako pierwsi o decyzji Minnesoty Timberwolves poinformowali Shams Charania i Jon Krawczyński z The Athletic. Zarząd najwyraźniej liczył na walkę o play-offy, tymczasem z bilansem 19-21 zespół jest na 11. miejscu w zachodniej konferencji i potrzebuje serii zwycięstw, by liczyć się w walce z rywalami. Wszystko to już bez Toma Thibodeau, który został zwolniony ze stanowiska pierwszego trenera oraz dyrektora sportowego drużyny.

Dla Thibsa zatem kończy się kolejna przygoda. Jego miejsce na trenerskiej ławce tymczasowo zajmie Ryan Saunders, natomiast obowiązki generalnego menadżera przejmie Scott Layden. Trudno powiedzieć, kiedy Wolves znajdą nowe twarze, ale w kuluarach wiele mówi się o zatrudnieniu… Freda Hoiberga, który niegdyś był asystentem GM-a w Wolves i ludzie dobrze go tam wspominają. Problem polega na tym, że Hoiberg w Chicago w ogóle sobie nie poradził.

Można więc przypuszczać, że kibice nie byliby szczególnie zadowoleni z takiego wyboru. Na horyzoncie jest także Monty Williams, który w trakcie swojej kariery na trenerskiej ławce potwierdził, że potrafi. Właściciel Wolves w trakcie spotkania z dziennikarzami stwierdził, że zarząd przed rozpoczęciem sezonu liczył na więcej i nie jest usatysfakcjonowany obecną sytuacją w tabeli drużyny.

Thibsa ostatecznie pogrążyła sprawa z Jimmy Butlerem, który miał przecież stanowić o sukcesach Wolves obok Karla-Anthony’ego Townsa i Andrew Wigginsa. Transfer z Chicago odbił się Thibodeau czkawką. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń w Minnesocie.

NBA: McCollum sftustrowany problemami


Chcesz dołączyć do redakcji PROBASKET? Napisz: redakcja (at) probasket.pl

Mamy jeszcze jedną ciekawostkę. Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mike
Mike
7 stycznia 2019 08:41

I bardzo dobrze. Skończy się ściąganie ulubieńców i może coś ruszy w tej Minnesocie. Chociaż nie wiem za bardzo kogo by można ściągnąć, żeby jeszcze ugrali coś w tym sezonie. Konkurencja zbyt mocna chyba

Rafał WML
Rafał WML
7 stycznia 2019 09:52
Odpowiedz  Mike

Może Stan Van Gundy byłby chętny ?

MasterZen
MasterZen
7 stycznia 2019 11:19
Odpowiedz  Mike

Gdyby nie Butler, to w poprzednich rozgrywkach nie graliby w PO. Gdyby nie Rose, to w tym sezonie nie mieliby nawet 10 zwycięstw. Ci ulubieńcy robili różnicę. Z Wigginsem i bez lidera (bo takowym póki ci nie jest Towns), ten zespół nic nie osiągnie.

Mike
Mike
7 stycznia 2019 12:29
Odpowiedz  MasterZen

Bardziej mi chodziło o gibsona, denga. Butler wiadomo, że ciężki charakter, ale duża wartość dla zespołu. Rose tez się obronił formą, ale to była wygrana na loterii. Małe ryzyko, które się po prostu opłaciło

MasterZen
MasterZen
7 stycznia 2019 13:09
Odpowiedz  Mike

Gibson tez się obronił. Lepszej opcji na 4 nie ma, no może teraz jest Saric, ale on od początku sezonu jest pod formą. Deng to opcja najgorsza i tu można mieć pretensje do sprowadzenia go. Ogólnie zamysł był niezły. Trzon wygrywających Bulls sprzed 5 lat i dwóch młodych all stars.

Mateusz
Mateusz
7 stycznia 2019 08:44

Oprócz tego Wolves zwolnili Jamesa Nunnallya. A tak na poważnie, ten zespół nie ma szans na jakiekolwiek sukcesy dopóki mają Wigginsa, ale sami są sobie winni dając mu maxa na początku ubiegłego sezonu.

Rzut z Dystansu
7 stycznia 2019 09:04
Odpowiedz  Mateusz

Zgadzam się, Wiggins powinien zostać wytransferowany latem. Ale kto wie, może jeszcze w tym sezonie pokaże na co go stać i będzie bardziej regularny. Może nowy trener wpłynie na drużynę pozytywnie i Wilki zaczną częściej wygrywać. Szkoda, że nie jest już dostępny na rynku Dwayne Casey.

MasterZen
MasterZen
7 stycznia 2019 11:23
Odpowiedz  Rzut z Dystansu

Ja na razie zalicza regularny zjazd. U niego problemem jest postawa, a nie forma, co nie wróży dobrze. Wytransferowanie go będzie kłopotliwe, bo kto go przyjmie z takim kontraktem?

Barti
Barti
7 stycznia 2019 09:34

Koniec timberbulls! Mam nadzieję że rose utrzyma poziom.

Mateusz
Mateusz
7 stycznia 2019 09:48
Odpowiedz  Barti

No jak. Hoiberga przecież chcą. ?

Lisek
Lisek
7 stycznia 2019 10:57

Teraz kolej Butlera na załatwianie pracy 🙂

Barti
Barti
7 stycznia 2019 12:17

Tibs do 76 a hoiberg do Minnesoty no karuzela kręci się dalej

Cikos
Cikos
7 stycznia 2019 15:07

Uff…nareszcie.
To jeszcze wyleci Stan z Pistons i bedzie ok.

Kork von Donnersmarck
Kork von Donnersmarck
7 stycznia 2019 18:18

Jak się okazało Thibodeau niezbyt długo był bezrobotny; najnowsze doniesienia zza Oceanu bowiem mówią, że Thibs znalazł już pracę w UKS Trójka Żyrardów.

Pedro
Pedro
8 stycznia 2019 13:58

Twoje żarty są ta zabawne, że już mi boków do zrywania brakuje.

Kork von Donnersmarck
Kork von Donnersmarck
8 stycznia 2019 17:39
Odpowiedz  Pedro

Dziękuję, staram się, zdając sobie sprawę, że przedni ze mnie kawalarz. Już obmyślam następne krotochwile. Taki bowiem ze mnie wisus.