Wielkimi krokami zbliżamy się do 15 maja. Będzie to dzień, który przejdzie do historii basketu. Galerię Sław uzupełni wiele znaczących dla koszykówki nazwisk. W tym przede wszystkim Kobe Bryant, którego podczas ceremonii zaprezentuje jego największy mentor – Michael Jordan. 

Doskonale wiemy, jak bardzo Kobe Bryant uwielbiał Michaela Jordana, miał na jego punkcie obsesję. Cała gra legendy Los Angeles Lakers została wymodelowana na przykładzie jednego z największych graczy w historii. Panowie na przestrzeni lat wypracowali bardzo silne więzi. MJ zaczął traktować Kobego jak młodszego brata – spotykali się, rozmawiali, śmiali i snuli plany o przyszłości. Wiadomość o śmierci Bryanta mocno Jordanem wstrząsnęła. Jego przemówienie na ceremonii pogrzebowej Kobego było przepełnione żalem i goryczą. 

Teraz MJ w rozmowie z Jackie McMullan z ESPN postanowił podzielić się z wszystkimi ostatnimi wiadomościami, jakie wymieniał z Bryantem. Miało to miejsce w grudniu 2019 roku, czyli na około miesiąc przed tragicznym wypadkiem. Jordan przyznał, że bardzo często do tych wiadomości wraca i nie potrafi ich wykasować. Są dla niego bardzo ważnym świadectwem na temat Kobego i jego natury. Ten bowiem nawet na emeryturze chciał wygrywać wszystko. 

Kobe: Ta tequila jest fantastyczna – napisał Kobe, odnosząc się do Cincoro Tequila, którą MJ wysłał do Kobego. 

Jordan: – Dziękuję ci bracie! 

Kobe: – Tak jest, z rodziną wszystko w porządku? 

Jordan: – Wszystko w porządku. U Ciebie? 

Kobe: – Wszystko w porządku. 

Jordan: – Wesołych Świąt. Mam nadzieję, że wkrótce się złapiemy. Trenerze Kobe??!!

Kobe: – Hej trenerze [tak nazwał MJ-a], siedzę teraz na ławce i rozwalamy tę drużynę 45:8!

Absolutnie fantastyczna wymiana, dlaczego? Bo mówi nam bardzo wiele na temat relacji, jakei mieli. Wzajemny szacunek i podziw. Jordan był dla Kobego niezwykle wymagający, lecz ten nigdy go nie zawiódł. Do samego końca Kobe gonił za szóstym mistrzostwem, które pozwoliłoby mu się szeroko do MJ-a uśmiechnąć i pokazać wszystkie sześć pierścieni. 15 maja tego roku, gdy Jordan wyjdzie na mównicę, by zaprezentować Kobego Galerii Sław NBA, powinniśmy usłyszeć coś monumentalnego.


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments