NBA: Trójka w twarz – rewanż Doncicia na LeBronie!

5
3017

Rewelacyjny mecz Luki Doncicia i Dallas Mavericks zapewnił wygraną nad Los Angeles Lakers 114:100. Doncić zrewanżował się LeBronowi Jamesowi za „trójkę w twarz”, którą LBJ „sprzedał” mu w poprzednim spotkaniu.

1 listopada Lakers wygrali w Dallas 119:110 po dogrywce. Mieli dużo szczęścia, że w ogóle do dogrywki doszło! Do remisu na koniec czwarty kwarty doprowadził Danny Green, który trafił z dystansu w ostatniej sekundzie.

W dodatkowym czasie gry Lakers wyszli na prowadzenie, a ważną „trójkę” trafił LeBron James. Dała ona Jeziorowcom bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca. Była to „trójka” sprzed nosa Luki Doncicia, którą bardzo dobrze zapamiętali dziennikarze i kibice, a na pewno dobrze zapamiętał ją Doncić.

Obaj zawodnicy zaliczyli w tamtym spotkaniu triple-double.

Doncić: 31 punktów, 15 asyst i 13 zbiórek.
James: 39 punktów, 16 asyst i 12 zbiórek.

1 grudnia w rewanżu w Los Angeles lepsi okazali się jednak Mavericks, a Doncić zrewanżował się LeBronowi „trójką prosto w twarz”.

Doncić zdobył w tym spotkaniu 27 punktów (10/23 z gry, w tym 4/10 za 3). Miał 10 asyst i dziewięć zbiórek oraz trzy przechwyty, ale też siedem strat.

Mavs wygrali 114:100 i przerwali tym samym serię dziesięciu zwycięstw Lakers z rzędu.