Miami Heat mają być zainteresowani pozyskaniem Trevora Arizy z Oklahoma City Thunder jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego, które nastąpi 25 marca. Kevin O’Connor z The Ringer doniósł, że oba kluby rozmawiały już na temat potencjalnej wymiany.


Miami jest wśród „play-offowych zespołów”, które wyraziły chęć sprowadzenia weterana. Thunder chcą w zamian wybór drugiej rundy Draftu. Ariza jeszcze w tym sezonie nie zagrał – spowodowane jest to problemami osobistymi. Weteran jest w lidze od 2004 roku, kiedy to New York Knicks wybrali go w drugiej rundzie Draftu. W przeciągu swojej kariery występował również w: Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Houston Rockets, New Orleans Hornets, Washington Wizards, Phoenix Suns, Portland Trail Blazers i Sacramento Kings.

W sezonie 2019-20 spędził w Sacramento i Portland, osiągając średnio osiem punktów, 4.6 zbiórki i 1.3 przechwytu. 35-latek jest już dawno za swoim prime, ale w dalszym ciągu może dać wartościowe minuty wchodząc z ławki w meczach play-off. Potrafi trafić zza łuku oraz kryć kilka pozycji. Łatwo można sobie wyobrazić, jak stojąc w rogu trafia kluczową trójkę po podaniu Jimmy’ego Butlera. Mógłby również odciążyć Butlera i Bama Adebayo od obowiązków defensywnych.

Nie będzie to zawodnik, który zmieni układ sił, kiedy dołączy do danego contendera, ale z pewnością może dać wartościowe minuty. Z pewnością na jego korzyść działa fakt posiadanego doświadczenia w play-offach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here