W kuluarach zaczynają się interesujące rozmowy. Wiele ekip przymierza się do handlowania swoimi zawodnikami, a słychać pogłoski dotyczące również Rudy’ego Goberta. Ochotę na pozyskanie zawodnika mieli wyrazić Dallas Mavericks, którzy chcą powalczyć z czołówką.


Połączenie Luki Doncicia i Kristapsa Porzingisa zrodziło przekonanie, że Dallas Mavericks są już tylko kilka kroków od walki z czołówką zachodniej konferencji. W Teksasie doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego przed sezonem 2020/21 mogą spróbować dokooptować do rotacji zawodnika klasy All-Star. Tutaj pojawia się nazwisko Rudy’ego Goberta, który narobił wokół siebie sporo zamieszanie na początku marca.

Francuz był pierwszym zawodnikiem NBA, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Gdyby Gobert wcześniej nie żartował sobie z wprowadzonych przez ligę obostrzeń sanitarnych, zapewne uniknąłby fali krytyki, jaka go przygniotła po diagnozie. Jednak Francuz otwarcie drwił z zagrożenia, jakim jest COVID-19 i zapłacił za to słoną wizerunkową cenę. Gdy opadł kurz, wiele mówiło się o tym, że relacje między Rudym i resztą drużyny ciężko będzie uratować. 

Mimo to Gobert pojechał z resztą ekipy do bańki i zaprezentował się z dobrej strony. Szczególnie ważne dla  Francuza i dla sztabu szkoleniowego było odbudowanie więzi z Donovanem Mitchellem, którego Rudy mógł zarazić swoim lekkomyślnym zachowaniem. To jednak tylko i wyłącznie przypuszczenia. Generalni menedżerowie są gotowi sprawdzić, jak w Utah na przyszłość Goberta się zapatrują, a Mavs ustawili się w kolejce jako pierwsi.

Gobert może wkrótce podpisać maksymalne przedłużenie swojego kontraktu, ale nie do końca wiemy, co Jazz ostatecznie zrobią. W Dallas bez wątpienia pomógłby ustabilizować defensywę w okolicach obręczy, poza tym byłby dobrym partnerem do pick-and-rolla z Luką Donciciem. Kristaps Porzingis w takim ustawieniu grałby jako klasyczny stretch-four rozciągający grę na dystans. Gobert miniony sezon skończył notując średnio 15,1 punktu, 13,5 zbiórki i 2 bloki.


1 KOMENTARZ

  1. Nie, nie będą faworytem, gdyby pozyskali Goberta.
    Lubię Dallas, życzę im jak najlepiej, ale Gobert takiej zmiany nie zapewni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here