Oklahoma City Thunder poinformowali o kontuzji swojego lidera Shaia Gilgeousa-Alexandra, który naderwał lewe więzadło poboczne piszczelowe. Przez ten uraz obrońca opuści rozpoczęcie obozu treningowego swojej drużyny.

Obóz treningowy Oklahoma City Thunder rozpoczynają już 27 września, a pierwszy mecz sezonu regularnego rozegrają 19 października przeciwko Minnesota Timberwolves. Można przypuszczać, że i w tym spotkaniu Shai Gilgeous-Alexander nie weźmie udziału z powodu tego urazu. Jego powrotu można spodziewać się na początku listopada.

Miniony sezon był najlepszym w wykonaniu Gilgeousa-Alexandra, jeżeli chodzi o indywidualne statystyki. Rzucający obrońca Thunder w 56 meczach, w których zagrał, notował średnio 24,5 punktu, 5,0 zbiórki i 5,9 asysty na mecz, a jego drużyna zanotowała bilans 24-58.

Drużyna z Oklahomy jest nadal w trakcie gruntownej przebudowy. W ligowych kuluarach często można usłyszeć o tym, że Shai jest dostępny i jeżeli do Thunder wpłynie satysfakcjonująca oferta okraszona pickami w drafcie, to gracz zmieni otoczenie.

Utrata Shaia to dla OKC już kolejny cios. Wcześniej „Grzmoty” straciły 2. wybór w tegorocznym drafcie – Cheta Holmgrena. Uraz wykluczy go z gry na okres całego sezonu. Wygląda na to, że nadchodzący rok w dalszym ciągu będzie stał pod znakiem okresu przejściowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments