Niepokojące doniesienia dotarły do nas z Bostonu. Trener Ime Udoka znalazł się pod lupą zarządu Boston Celtics, ponieważ miał dopuścić się złamania regulaminu poprzez relacje z innym członkiem Klubu. Rzekomo szkoleniowcowi grozi nawet roczne zawieszenie! Sprawa jest rozwojowa. 

Ime Udoka miał związać się intymną relacją z jedną z pracownic Boston Celtics. W gruncie rzeczy szkoleniowiec nie dopuścił się żadnego niestosownego zachowania wobec partnerki, ale poprzez kontakt złamał regulamin Klubu, dlatego grozi mu zawieszenie. Jako pierwszy o całej sprawie poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN. Według jego doniesień Udoce nie grozi utrata pracy, ale Wojnarowski dodał, że head-coach mógłby zostać zawieszony… na cały sezon! 

Trudno jednak sobie wyobrazić, by Celics dobrowolnie postawili się w takiej pozycji. Roczne zawieszenie dla szkoleniowca, który w poprzednim sezonie doprowadził zespół do finału NBA mogłoby źle wpłynąć na zespół i jego walkę w czołówce wschodniej konferencji podczas kolejnej kampanii. Dlatego zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest ukaranie Udoki grzywną i wysłanie jednoznacznego ostrzeżenia. Cała sytuacja jest jednak dowodem na to, że Kluby bardzo poważnie podchodzą do kwestii standardów zachowywanych przez pracowników, trenerów oraz sportowców. 

Niewykluczone, że Udoka tymczasowo zostanie odsunięty od drużyny i podczas obozu przygotowawczego to jego asystenci będą zmuszeni do przejęcia obowiązków. Celtics mają jednak podjąć decyzję jeszcze dzisiaj. Wojnarowski sugeruje, że najpoważniejszym kandydatem do roli tymczasowego head-coacha będzie Joe Mazzulla, asystent w sztabie Udoki. Ten rok temu zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Brada Stevensa, który z kolei przejął obowiązki dyrektora sportowego po Dannym Ainge’u

W ostatnich 25 latach tylko pięciu trenerów awansowało do wielkiego finału w swoim pierwszym roku pracy w NBA. Jednym z nich jest Ime Udoka.

9 KOMENTARZE

 1. Chyba każdy liczy się z doniesieniami Wojnara, natomiast to może być jego drugi news dotyczący Celtics w trakcie jednych wakacji, który nie przyniesie żadnych zakładanych rezultatów (oferta za Duranta), poza szkodliwym oddziaływaniem na klub. Nabieram podejrzeń, że Boston nie jest traktowani na równi z innymi gigantami i komuś zwyczajnie nie w smak ich siła.

  • Udupili ich ładnie, roczne zawieszenie za bzykanie, paranoja.

   W NBA!!! Gdzie zawodnicy robią co robią, często na pograniczu lub poza prawem.

   Celowe działanie przeciwko Celtics, tracę szacunek do tej ligi.

 2. Ehh i gdyby to był mężczyzna zamiast kobiety , pewnie dostałby nagrodę złotego Geja NBA jak i również najbardziej tolerancyjnego trenera w NBA .

 3. Sprawa jest poważna, możemy się tutaj podsmiewać ale fakty są takie, że było to nieprofesjonalne zachowanie, niezgodne z polityka organizacji ( o czym Udoka musiał wiedzieć) osłabia drużynę z mistrzowskimi aplikacjami.

  • No on był jednym z głównych powodów mistrzowskich aspiracji, więc można powiedzieć że to strzał i to nie w kolano, tylko w głowę. Ciężko uwierzyć że nie mogli sobie tego dogadać i zamknąć sprawy wewnątrz, bez robienia takiej afery, mają tam chyba jakiegoś kreta społecznika.

 4. Przepraszam, co oni mają w tym regulaminie? Że mają nie być ludźmi?? Bardzo jestem ciekaw, jak sformułowano zasadę, którą Ime złamał. Trochę jak w Watykanie, tyle że tam nikt się nie przejmuje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj