Niecodzienne sceny z wnętrza Kapitolu odbiły się echem również wśród społeczności NBA. Gracze, za pośrednictwem mediów społecznościowych, postanowili po raz kolejny odnieść się do aktualnej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych. Treść pozostawiamy do waszej samodzielnej interpretacji.


Jamal Crawford – „Robisz tego typu rzeczy, gdy jesteś przekonany o pewnym przywileju, dzięki któremu sam nie ucierpisz.”

Kevin Love – „Aktualne wydarzenia na Kapitolu są absolutną hańbą i jawnym przykładem niesprawiedliwości w egzekwowaniu prawa względem osób zaangażowanych w to co się dzieje.”

John Wall – „Najważniejszą rzeczą, którą jesteśmy w stanie zrobić jest obstawanie przy tych samych wartościach, w które wierzyliśmy dotychczas. Nie mamy kontroli nad innymi ludźmi, a zwłaszcza nad tymi, którzy chcą tylko niszczyć.”

Jordan Clarkson – „Dzikie”

Garrett Temple – „Gdy przypominam sobie wszystko, widzę świat jako „żenujący”. Sam jednak nie jestem zażenowany, zaskoczony lub nawet zaszokowany. Zażenowanie sprawiałoby, że czułbym potrzebę wstydu za to co właśnie się dzieje. Nie czuję czegoś podobnego. Ci ludzie w żadnym stopniu mnie nie reprezentują.”

Trae Young – „Smutne jest myślenie, że wiedzieliśmy, że to nadejdzie.”

Jamal Crawford – „Żyjemy w dwóch innych światach…”

Ja Morant – „Tak „tato”. To smutne”

Jamal Murray – „2021 już wygląda jak druga połowa roku 2020.”

Isaiah Thomas – „Nasze głowy zostałyby już dawno odstrzelone… . To szaleństwo.

Dwyane Wade – „Czarnoskórzy zostają zatrzymani i nie wychodzą z tego żywi. Nie możemy spokojnie spać we własnych łóżkach. Nie możemy spokojnie biegać. Nie możemy spokojnie iść ulicą w naszych bluzach, ale oni mogą robić takie rzeczy???”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj