Fani Dallas Mavericks mogą odetchnąć z ulgą. Kristaps Porzingis, który w kluczowym momencie playoffów doznał kontuzji łąkotki w prawym kolanie, wrócił na parkiet. Łotewski wysoki Mavs opublikował w social media nagranie ze swojego treningu.


Porzingis przeszedł zabieg w październiku i chociaż na filmiku nie wykonuje dynamicznych ruchów, ograniczając się jedynie do rzutów to i tak obrazek z sali treningowej może budzić optymizm fanów.

Lider Mavs prawdopodobnie przegapi początek nadchodzącego sezonu. Nie znamy jeszcze przybliżonej daty jego powrotu, jednak na podstawie wywiadu opublikowanego w MLG Highlights możemy przypuszczać, że rehabilitacja 25-letniego Łotysza przebiega świetnie. Filmik z treningu potwierdza również bardzo dobre samopoczucie zawodnika. Porzingis zapewnia, że wróci w mgnieniu oka.

Radzę sobie całkiem nieźle. Ćwiczę sześć dni w tygodniu i skupiam się tylko na rehabilitacji. Jestem w dobrym miejscu i po prostu wykonuję niezbędną pracę, która pozwoli mi szybko powrócić na boisko”.

Z niczym się nie śpieszymy, czas na rehabilitację staramy się przepracować najlepiej, jak tylko się da. Nie mogę doczekać się momentu, gdy w końcu będę mógł wykonywać jeszcze więcej ćwiczeń. Jestem w dobrych rękach i wiem, że mam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy doskonale wiedzą, kiedy wypuścić mnie na boisko.

Tegoroczna kontuzja jest już drugim poważnym urazem Łotysza w karierze. W 2018 roku, będąc jeszcze zawodnikiem New York Knicks, doznał zerwania wiązadła krzyżowego w lewym kolanie. Uszkodzenie łąkotki jest urazem znacznie mniej poważnym i jak widać, rehabilitacja przebiega w tym przypadku nieporównywalnie szybciej.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here