Manu Ginobili jako pierwszy 40-latek w historii zanotował w meczu play-off dwucyfrowy wynik punktowy wychodząc z ławki rezerwowych. Ba – zrobił to dwa razy. Po zwycięstwie z Golden State Warriors dołożył do swojego dorobku kolejne osiągnięcie, wspólnie z Tonym Parkerem.


132 zwycięstwa to najwięcej w historii play-offów jakiegokolwiek duetu. Manu Ginobili i Tony Parker przeszli już bardzo wiele i po drodze zarówno świętowali, jak i wycierali łzy po bolesnych porażkach. Zwycięstwo w meczu numer cztery pierwszej rundy z Golden State Warriors pozwoliło im napisać kolejny rozdział tej wspaniałej historii. – W meczu numer cztery po prostu dobrze sobie radziliśmy – mówi Argentyńczyk.

Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa – dodaje. Dzięki niemu Spurs na spotkanie numer pięć jadą do Oakland, gdzie postarają się ponownie przedłużyć serię. Mimo wszystko nie daje im się wielkich szans. Golden State Warriors nie pozwolą sobie na drugą wpadkę, dlatego pozostają murowanym kandydatem do awansu. To jednak nie sprawi, że goście przestaną walczyć i zadowolą się jednym zwycięstwem. Zespół w hali mistrzów znów poprowadzi Ettore Messina.

Staram się pomóc Manu, staram się pomóć tej drużynie najbardziej jak tylko mogę. Nie chcę niczego zepsuć, chcę im podpowiadać, by mogli rozegrać dobry mecz – mówi Włoch, który z Manu pracował kilkanaście lat temu we Włoszech. Messina i Ginobili w 2001 zdobyli razem mistrzostwo Euroligi z Virtusem Bolonia. Według Steve’a Kerra, Ginobili powinien podpisać jeszcze 2-letni kontrakt. – Jeśli ja jeszcze z nim grałem, to znaczy, że musi być już naprawdę stary – śmieje się Kerr.

Parker jest młodszy, ale walczy z podobnymi problemami co Manu z uwagi na cały wachlarz kontuzji, które mocno sfatygowały jego ciało. Francuz nie zapewnia już mocnego wsparcia na parkiecie, ale Spurs nadal chcą korzystać z jego doświadczenia. W międzyczasie Francuz funkcjonuje jako mentor dla młodszych kolegów – Dejounte Murraya i Kyle’a Andersona. 132 wspólne zwycięstwa? Robi wrażenie i bardzo chętnie obejrzelibyśmy ten duet raz jeszcze odnoszący wielki sukces.

NBA: Pelicans na dłużej z GentrymSubscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tim
Tim
24 kwietnia 2018 21:19