Jak już nie od dziś wiadomo, oczekiwania Kyle’a Kuzmy często przewyższają jego realne możliwości. Tym razem 25-latek w jednym z wywiadów zdradził jakie są jego ambicje w najbliższych latach. A może robi to, żeby podbić swoją wartość, bo wie, że Lakers wymienią go tego lata?

Zarówno Kyle Kuzma, jak i cała drużyna Lakers w pewien sposób nie sprostali oczekiwaniom w tym sezonie. Rozwój 25-latka nie postępował tak dynamicznie jak spodziewali się tego kibice i działacze ekipy z Miasta Aniołów. Sam zawodnik obwinia za to brak sztywnie określonej roli w zespole oraz przestrzeni na pokazanie swoich realnych możliwości. Ponadto zarzeka się, że w jego zasięgu są już regularne 25-punktowe występy i zasłużenie na nominację do All-Star Game.

Mogę zdobywać średnio 25 na spotkanie i być All-Starem. Zdecydowanie w to wierzę. Tak naprawdę nie obchodzi mnie to, co inni myślą i mówią. Znam siebie i znam swoje możliwości. Ciężko jest być „konsekwentnym” w niespójnej roli. Jestem podekscytowany większymi możliwościami w przyszłym roku. – zaczął Kuzma i dodał – Wykonywałem świetną pracę w każdym offseason, starając się coś zbudować i dodać coś do mojej gry. Zmieniłem się w świetnego obrońcę. W pierwszym roku w lidze nikogo tak naprawdę nie zatrzymywałem. Teraz, czy to są elitarni skrzydłowi, czy rozgrywający, mam możliwość pilnowania czterech pozycji i mocnego wpływania na grę po tej stronie parkietu.

Wybrany w drafcie 2017 z 27 pickiem Kuzma był członkiem tzw. Baby Lakers, kiedy ci prowadzili przebudowę zespołu. W swoim debiutanckim roku w lidze był uważany za wielki „steal” draftu, notując statystyki na poziomie 16.1 punktów i 6.3 zbiórek na mecz. W kolejnym sezonie, po przyjściu do drużyny LeBrona Jamesa, skrzydłowy zaczął pełnić w drużynie coraz ważniejsza rolę, co odzwierciedlenie miało w statystykach – 18,7 średnio „oczek” na mecz. Dwa ostanie lata Kuzmy to już jednak znaczny regres. W tegorocznych rozgrywkach 25-latek notował średnio tylko 12,9 punktu na spotkanie.

Kuzma jest jednym z niewielu wartościowych zawodników Lakers, którzy mają ważny kontrakt i mogą mieć wartość przy okazji ruchów transferów. Wiadomo, że LeBron James i Anthony Davis są nie do ruszenia, ale każdy inny zawodnik już tak. Być może Kuzma wie, że jego czas w Los Angeles dobiega końca i chce powiedzieć Generalnym Menedżerom, że wierzy w swoje możliwości i że może grać na wysokim poziomie.
7 KOMENTARZE

  1. Mogę być Batmanem i tak naprawdę nie obchodzi mnie co myślą na ten temat inni 🙂

  2. „Brak sztywnie określonej roli”? Kiepski że mnie polonista, ale rola powinna być raczej sztywno określoną panie Maksymilianie.

  3. Sądzę że jak tylko przestanie grać z Jamesem to pokaże że może być zawodnikiem formatu all star..jak ingram. To James przytłacza innych solidnych

  4. Oj Kuzma Kuzma z tego co wiem od przyszłego sezonu ma grać w Shanghai Sharks. W tamtejszej lidze na pewno będzie all-starem hahhaha.

  5. Kuzma może rzucać 25ptk w słabym zespole, ale będzie tylko ciągnąć zespół w dół. Dobry gracz nie rzuca tylko wielu punktów, tylko robi to efektywnie i pełniąc równocześnie inne ważne role w zespole.

  6. W takim Detroit, Orlando, czy Cleveland spokojnie będzie rzucał 25 na mecz i dadzą mu gwiazdorski kontrakt. Inną kwestią jest to, że w LAL to nie Kuzma jest problemem, tylko szklany AD i brak drugiego lidera. Bez LBJ nikt tej drużyny nie potrafił wyprowadzić na ścieżkę zwycięstw. Tam są wybitni zadaniowcy z gwiazdorskimi kontraktami i LBJ. A jego data ważności wyraźnie przemija.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj