NBA: Michael Porter Jr. krytykuje trenera Nuggets

0
1932

Michael Porter Jr. był wyraźnie niezadowolony ze sposobu, w jaki jego drużyna przegrała czwarty mecz drugiej rundy playoffs z Los Angeles Clippers. Według debiutanta sztab szkoleniowy Nuggets zbyt mocno polegał na duecie Nikola Jokic i Jamal Murray układając zagrywki wyłącznie pod nich.


Wyraźnie poirytowany Porter przeprowadził krótką tyradę podczas rozmowy z mediami, w której dość mocno skrytykował taktykę trenera Nuggets Mike’a Malone’a. Skrzydłowy Denver uważa, że był niewystarczająco angażowany w grę ofensywną swojej drużyny.

Wszystko oparte jest na zagrywkach i decyzjach trenerów. Wciąż graliśmy piłki do Jokica i Jamala. Obaj są oczywiście niesamowitymi graczami, jednak musimy znaleźć sposób, aby angażować również innych graczy” – uważa Porter Jr.

Zapytany o małe zaangażowanie w drugiej połowie Porter bronił się, twierdząc, że prawie nie dotknął piłki i że trenerzy nic nie zrobili, aby bardziej wykorzystać go w grze.

Młody gracz Nuggets nie mając skrupułów stwierdził, że chcę na boisku spędzać więcej minut i być bardziej zaangażowanym w grę swojej drużyny dlatego postanowił o tym głośno powiedzieć. Według niego trenerzy stosowali zbyt dużo zagrywek opartych wyłącznie na Jokicu i Murray’u i niewystarczająco wykorzystywali innych zawodników rotacji. Przyznał również, że zamierza porozmawiać o tym problemie z trenerami.

Trzeba obiektywnie stwierdzić, że MPJ ma rzeczywiście nieco racji. Pierwsza połowa w jego wykonaniu była świetna. Zdobył w niej 15 punktów, a obrona Clippers miała wyraźne problemy z jego zastopowaniem. Ku zdziwieniu wszystkich, w drugiej połowie spotkania stał się niemal zupełnie niewidoczny.


Poproszony o skomentowanie tej kwestii Malone wyjaśnił, że spadek aktywności Portera wynikał z tego, iż w drugiej połowie obrona Clippers poświęcała mu znacznie więcej uwagi niż w pierwszych dwóch kwartach.

Dzięki świetnym występom w bańce, pewność siebie Portera Jr. wyraźnie wzrosła. Młody zawodnik, czując, że jest w dobrej formie, chciałby być bardziej angażowany w ofensywę Nuggets. Jednak krytykowanie trenera po bolesnej porażce nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony, dzięki odważnej uwadze może zyskać dodatkowe minuty od trenera. Być może jego odważne sugestie są słuszne. Patrząc na dość słabą w konfrontacji z dobrze zorganizowaną obroną Clippers formę Murray’a, częstsze wykorzystanie zawodników ławki może faktycznie przynieść korzyści ekipie Malone’a.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments