Transfer lidera Raptors jednak nie doszedł do skutku. Mimo głośnych plotek o poważnym zainteresowaniu Sixers, Lakers i Heat nie udało się uzgodnić atrakcyjnych dla Toronto warunków transakcji, w związku z czym Lowry dokończy sezon w ekipie Dinozaurów.


O ostatecznej decyzji w sprawie transferu weterana poinformował Adrian Wojnarowski. Na decyzję Toronto o pozostawieniu rozgrywającego w drużynie wpływ może mieć dodatkowo rozstanie z Normanem Powellem. Być może management Raptors uznał, że odejście Lowry’ego byłoby jednak zbyt dużym osłabienie.

Takiego finału nie spodziewał się raczej żaden zajmujący się ligą analityk. Duży szum oraz wielkie zainteresowanie weteranem wieszczyło jego rychłe odejście z Raptors. Oprócz wymienionych już wcześniej Sixers, Lakers i Heat w ostatnich godzinach chęć pozyskania lidera Toronto przedstawiali również Los Angeles Clippers. Dynamika negocjacji sprawiła jednak, że do LA trafił Rajon Rondo, a nie Lowry. Na placu gry zostali Lakers, jednak mistrzowie w ramach wymiany nie chcieli przystać na żądania Raptors, których ważnym elementem miał być młody Talona Horotna-Tuckera.

Toronto w miejsce oddanego do Blazers Powella pozyskali wartościowych graczy. Do ekipy Nicka Nurse’a dołączyli Garry Trent Jr. oraz weteran Rodney Hood.

35-latek dokończy zatem sezon w Toronto, a już latem wejdzie na rynek wolnych agentów. Jak się zatem ostatecznie okazało, wczorajszy mecz z Denver Nuggets nie był jego ostatnim w koszulce Raptors. Trzon zespołu pozostaje zatem niezmieniony. W zespole pozostają Pascal Siakam, Kyle Lowry, Fred VanVleet oraz OG Anunoby.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here