Władze NBA ogłosiły zmiany związane z nazewnictwem trofeów mistrzowskich dla obu konferencji. Postanowiono też zaktualizować wizualnie trofeum Larry’ego O’Briena, a także statuetkę MVP finałów. Największą nowością będzie jednak wprowadzenie dwóch nowych nagród indywidualnych.


Od tego roku trofeum za wygranie konferencji zachodniej będzie nosiło imię Oscara Robertsona, zaś w konferencji wschodniej do zdobycia będzie puchar na cześć Boba Cousy’ego. Wprowadzone zmiany są niewielkie, mają jednak na celu uhonorowanie wielkich gwiazd przełomu lat 50. i 60. Obaj gracze rozegrali po 14 sezonów i w swoich czasach byli absolutnie najlepszymi zawodnikami na pozycji rozgrywającego.

Zdecydowaną rewolucją będzie wprowadzenie nowych nagród indywidualnych. Chodzi tutaj o MVP finałów konferencji. Trofea otrzymają imiona dwóch wielkich legend lat 80., które w tamtych czasach trzymały w ryzach całą ligę. Najlepszy gracz finałów Zachodu otrzyma statuetkę imienia Magica Johnsona, a MVP Wschodu puchar na cześć Larry’ego Birda.

-Finały konferencji to ostatnia przeszkoda, z jaką musi się mierzyć drużyna, aby dostać się na wielką scenę, w postaci finałów NBA – powiedział Johnson w oświadczeniu. –Jestem naprawdę zaszczycony, że moje imię zostanie upamiętnione u zdobywcy MVP konferencji zachodniej NBA. Taki gracz wyróżnia się po obu stronach boiska, poprawia jakość u swoich kolegów z drużyny. A także prowadzi swoją drużynę do najwspanialszego etapu w koszykówce – zaznaczył.

-Jestem zaszczycony, że moje nazwisko kojarzy się z trofeum MVP finałów konferencji wschodniej NBA – powiedział Bird. –Wiem, jak trudno jest dotrzeć do tego wspaniałego kamienia milowego, jakim są finały konferencji wschodniej. Otrzymanie MVP sprawia, że jest to jeszcze bardziej wyjątkowe – stwierdził legendarny Celt.

Zaprezentowano również delikatne zmiany w pucharach i statuetkach. Trofeum mistrza NBA im. Larry’ego O’Briena otrzymało nowy wygląd i jest to pierwsza aktualizacja pucharu od czasu jego powstania w 1977 roku. Poprzednie mistrzowskie trofeum nosiło nazwę Walter A. Brown Trophy. Podobną metamorfozę przejdzie nagroda MVP finałów im. Billa Russella.

May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey
May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey
May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey
May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey
May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey
May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey
May 9, 2022 – NBA Trophy shoot in Secaucus, New Jersey

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET LIVE? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o rywalizacji w drugiej rundzie play-offów i planach zespołów na przyszły sezon. Nie zabrakło miejsca na analizy, przewidywania i ciekawostki – Zapraszamy!


3 KOMENTARZE

  1. Jestem pewien, że marudny Larry Bird myśli o tych wyróżnieniach to samo, co ja. Już sobie wyobrażam, jak 80% MVP wielkiego finału będzie traktować swoją nagrodę MVP z wcześniejszej rundy. A gdyby tak rozdano wstecz? Już widzę zakrapiana imprezę przy kartach. Obecni: Jordan, Bird, Magic, Scottie (żarcik) i Barkley. Jako wejściówkę trzeba pokazać wszystkie swoje nagrody za playoffy. Charles słysząc śmiechy za drzwiami, rezygnuje ze spotkania w ostatniej chwili 😀

  2. Trzeba mieć na uwadze, że nie raz w finale konferencji spotykały się drużyny, które powinny być w finale. Poza tym to walka o finał, o coś o czym każdy marzy, tam nie ma luźnej gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj