Kolejny zespół znalazł się pod lupą NBA. Tym razem chodzi o New York Knicks i ich kontakty z Jalenem Brunsonem, którego koniec końców udało im się do siebie tego lata ściągnąć. Liga zamierza sprawdzić, czy nie doszło do złamania przepisów.

Śledztwo w sprawie niedozwolonych kontaktów New York Knicks z Jalenem Brunsonem zostało właśnie rozpoczęte. NBA chce sprawdzić, czy nowojorska ekipa w prawidłowy sposób i zgodnie z regułami porozumiała się z obrońcą w sprawie 4-letniego kontraktu o wartości 104 milionów dolarów. Tym bardziej że już na kilka tygodni przed 1 lipca głośno mówiło się, że Brunson niemal na pewno podpisze tego lata z Knicks lukratywną umowę.

Jeszcze 29 czerwca pojawiły się doniesienia, że zawodnik zamierza spotkać się z przedstawicielami Dallas Mavericks oraz Miami Heat, ale koniec końców do tych spotkań nie doszło. Brunson rzeczywiście bardzo szybko porozumiał się z Knicks w sprawie kontraktu, a informacje o tym, że umowa jest gotowa i czeka w zasadzie tylko na podpis gracza wyszły już kilka dni wcześniej. Z tego powodu całą sprawą zainteresowała się liga.

Warto też przypomnieć, że Brunson ma sporo osobistych powiązań z nowojorską drużyną. Kilka miesięcy temu Knicks zatrudnili w roli asystenta jego ojca Ricka. Z kolei jego agent to syn Leona Rose’a, czyli prezydenta klubu. To także może wpłynąć na ocenę całej sytuacji przez ligę. Jaka kara może czekać NYK, jeśli NBA dopatrzy się niezgodnych z zasadami działań? Z reguły takie sprawy kończą się odebraniem wyboru w drugiej rundzie draftu.

To spotkało w poprzednich latach m.in. Chicago Bulls czy Milwaukee Bucks i w tym przypadku nie należy raczej spodziewać się bardziej surowej kary. Dotyczy to także sprawy PJ Tuckera, którego kontakty z Philadelphia 76ers również zostały wzięte przez NBA pod lupę. A kiedy można spodziewać się werdyktów? Przed rokiem liga rozpoczęła śledztwo w sprawie Heat i Bulls na początku sierpnia, a zakończyła je pod koniec listopada, ogłaszając kary pierwszego dnia grudnia.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments