Podopieczni Tyronna Lue przez przynajmniej tydzień będą musieli zmagać się w kolejnych spotkaniach bez swojego gwiazdora. Powodem absencji lidera Clippers jest ból w prawej stopie zawodnika.


Kawhi Leonard nie zagrał już w ostatnim spotkaniu przeciwko Blazers, które miało miejsce minionej nocy. Sam Kawhi mimo kontuzji wyraził chęci powrotu na parkiet, jednak władze klubu wraz z trenerem zdecydowały o odpoczynku swojego gracza. Informację o stanie zdrowia gwiazdy Clippers przedstawił Andrew Greif z Los Angeles Times.

-Jesteśmy bardziej ostrożni. Zdaliśmy sobie sprawę, że będzie najlepiej, jeśli (Kawhi) wystarczająco odpocznie, jak tylko to możliwe – powiedział Tyronne Lue.

Zdrowie Leonarda jest wiecznie drażliwą kwestią. Obecne problemy z prawą stopą lidera Clippers zaczęły się w okolicach 10 kwietnia. Gwiazdor LAC opuścił 4 spotkania, po czym zagrał 18 kwietnia przeciwko Timberwolves. Na parkiecie pojawił się przez 23 minuty, notując 15 punktów. Problemy ze stopą powróciły, więc zarząd postanowił o przerwie w grze.

W obecnych rozgrywkach Kawhi Leonard rozegrał 46 z 59 meczów Clippers. To 78% wszystkich spotkań klubu z LA – podobnie było w poprzednim sezonie (79%) i rozgrywkach 2018/2019 (73%), kiedy to bronił barw Toronto Raptors. Biorąc pod uwagę skrócony sezon 2020/2021, Leonard mógł znieść tzw. load management, z którego był znany w poprzednich latach.

Los Angeles Clippers zajmują trzecie miejsce w konferencji zachodniej. Z Leonardem w składzie ekipa z LA byłaby silniejsza, jednak priorytetem klubu jest przygotowanie się do play-offów, aniżeli jak najlepszy wynik po rundzie zasadniczej.

Oto harmonogram meczów Clippers na najbliższy tydzień:

22.04 – Grizzlies (u siebie)

24.04 – Rockets (na wyjeździe)

27.04 – Pelicans (na wyjeździe)

29.04 – Suns (na wyjeździe)

2.05 – Nuggets (u siebie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here