Podczas gdy część gwiazd kontynuuje walkę o najwyższe laury na EuroBaskecie, Klay Thompson szlifuje formę przed nadchodzącym sezonem NBA. Jedno z najnowszych nagrań pokazuje, że możemy spodziewać się go w najlepszej możliwej dyspozycji.

Klay Thompson ma za sobą trzy lata pełne przeszkód i niedogodności. Po pamiętnej kontuzji w Finałach 2019 przeciwko Toronto Raptors i kolejnym urazie, przez ponad dwa lata mógł oglądać grę Golden State Warriors jedynie z wysokości ławki rezerwowych.

Doświadczony obrońca wytrwale pracował, by ostatecznie powrócić na parkiety NBA i pomóc Wojownikom w wywalczeniu kolejnego mistrzostwa. Teraz 32-latek szlifuje formę na kolejne rozgrywki, w których to GSW ponownie będą jednym z faworytów do tytułu. Media społecznościowe obiegł film, w którym Klay trafia 22 trójki z rzędu, co pokazuje jego gotowość do walki.

Thompson jest autorem największej liczby trójek w jednym spotkaniu. 29 października 2018 roku przeciwko Chicago Bulls trafił ich aż 14, zdobywając ostatecznie 52 punkty, a to wszystko w niespełna 27 minut.

Kilka miesięcy później Klay Thompson zaliczył kolejny, legendarny już występ. W meczu przeciwko New York Knicks zdobył 43 punkty, odbijając piłkę od parkietu zaledwie cztery razy.

Thompson zdołał wyrównać również rekord trafionych trójek z rzędu, kiedy to w pojedynku z Los Angeles Lakers jego dziesięć kolejnych prób było celnych.

W poprzednim sezonie, który dla 32-letniego obrońcy stał pod znakiem powrotu po kontuzji i, jak się później okazało, mistrzowskiego pierścienia, Thompson zdobywał średnio 20,4 punktu, 3,9 zbiórki oraz 2,8 asysty na mecz, trafiając przy tym 42,9% wszystkich rzutów z gry, w tym 38,5% zza łuku (pierwszy raz w karierze poniżej 40%).
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj