Kelly Oubre Jr. – w bieżącym sezonie skrzydłowy Golden State Warriors – znalazł się na celowniku kilku zespołów, planujących poważne wzmocnienia w nadchodzące lato – informują amerykańskie media. Wszystko wskazuje na to, że od sierpnia 25-latek będzie miał już nowego pracodawcę.


Po dwóch imponujących sezonach w Phoenix Suns Kelly Oubre Jr. trafił do Oklahoma City Thunder, gdzie ostatecznie nie wystąpił ani razu. Po skrzydłowego szybko zgłosili się Golden State Warriors, którzy w obliczu kontuzji Klaya Thompsona potrzebowali natychmiastowego wzmocnienia. 25-latek dobre występy przeplatał jednak z katastrofalnymi, często znajdując się tym samym w ogniu krytyki. Notował jednak okresy jak ten z lutego, kiedy to w sześciu kolejnych spotkaniach zdobywał średnio 22,8 punktu, 6,7 zbiórki oraz 1,7 przechwytu na mecz. Niespełna dwa tygodnie wcześniej Kelly zdobył 40 punktów w wygranym spotkaniu z Dallas Mavericks.

Sezon Oubre Jr’a. w kwietniu zakończyła felerna kontuzja nadgarstka. Skrzydłowy nie mógł tym samym pomóc Golden State Warriors w walce o awans do play-offów. Podopieczni Steve’a Kerra przegrali z Los Angeles Lakers oraz Memphis Grizzlies i ostatecznie uplasowali się na 9. pozycji w konferencji zachodniej. Wszystko wskazuje na to, że 25-latek swój ostatni mecz w barwach „Wojowników” ma już za sobą. Zgodnie z doniesieniami Vincenta Goodwilla z NBA Yahoo! usługami skrzydłowego zainteresowani są Miami Heat, San Antonio Spurs i New York Knicks.

W 2019 roku Oubre Jr. podpisał z Phoenix Suns dwuletni kontrakt opiewający na 30 milionów dolarów. Tegoroczne lato skrzydłowy rozpocznie zatem jako wolny agent i będzie mógł tym samym zadecydować, gdzie przeniesie się od nadchodzącego sezonu. W rozgrywkach 2020/21 Kelly zdobywał średnio 15,4 punktu, 6,0 zbiórki, 1,3 asysty oraz 1,0 przechwytu na mecz. Najcenniejszą bronią w arsenale zawodnika jest jednak jego defensywa.

Goodwill podkreśla, że choć Oubre Jr. wydaje się idealnie pasować do obecnego składu Golden State, to jego nieregularność budzi pewne wątpliwości. Dziennikarz podkreśla również, że 25-latek jest mimo wszystko zagrożeniem z dystansu, choć w pierwszych 17 spotkaniach bieżącego sezonu trafiał zaledwie 21,8% rzutów zza łuku. Do końca rozgrywek średnia ta wynosiła jednak 35,9%.

– Tego lata Oubre Jr. będzie prawdopodobnie polował na czwarty zespół w swojej karierze, a wciąż jest bardzo młody. Nie ma powodu, by sądzić, że w międzyczasie nie znajdzie wystarczająco miejsca na rozwój – zakończył Goodwill.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here