Lider Denver Nuggets od początku swojej kariery miał tylko jednego trenera – Michael’a Malone’a, który prowadzi zespół z Kolorado od 2015 roku. Przy okazji Weekendu Gwiazd w Cleveland spotkał jednak Monty’ego Williamsa i był zachwycony sposobem, w jaki trener go potraktował. 

Z uwagi na to, że Phoenix Suns dysponują najlepszym bilansem w zachodniej konferencji, Monty Williams otrzymał przywilej prowadzenia drużyny LeBrona Jamesa w trakcie ostatniego Meczu Gwiazd. Dla Nikola Jokicia była to szansa, by osobiście poznać niezwykle szanowanego szkoleniowca w kręgach NBA. Lider Denver Nuggets w rozmowie z dziennikarzami wypowiadał się na temat trenera w samych superlatywach. 

[Monty Williams] poruszył mnie swoją osobą – przyznał po ASG popularny Joker. – To niesamowicie spokojny człowiek. Od razu czujesz, że możesz z nim porozmawiać o wszystkim. Bardzo mnie tym zaskoczył – dodał Jokić. Williams jest znany ze swojej pogody ducha i bardzo otwartego podejścia do zawodników. Chris Paul jakiś czas temu przyznał, że nie wyobraża sobie, by miał na tym etapie kariery grać dla kogokolwiek innego. 

Coach Williams już od wielu lat zaskakuje swoim podejściem. W 2016 roku w tragicznym wypadku samochodowym zmarła jego żona – Ingrid. Wówczas trener wycofał się z NBA, ale wrócił po paru latach jako asystent w Philadelphii 76ers. Po roku w Philly otrzymał propozycję przejęcia Phoenix Suns. To jego trzeci sezon w zespole z Arizony. W poprzednich rozgrywkach drużyna zdobyła mistrzostwo zachodu, teraz chce wygrać ostatni mecz play-offów. 

Czy zachwyt Jokera może przełożyć się na zainteresowanie Serba dołączeniem do drużyny prowadzonej przez trenera Williamsa? Na tym etapie to tylko i wyłącznie teorie snute przez kibiców. Lider Nuggets wolnym agentem będzie w 2023 roku. 

W czwartek 24 lutego zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET Live, w którym przez dwie godziny o NBA rozmawiać będą Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki. Start o godz. 21:00 na YouTube.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj