Ostatnie sezony w NBA dla DeMarcusa Cousinsa z pewnością nie wyglądały tak, jakby sam sobie tego życzył. Zawodnik od dłuższego czasu nie może znaleźć dla siebie miejsca w najlepszej lidze świata. Wygląda jednak na to, że teraz będzie ku temu okazja, bowiem Denver Nuggets planują zatrzymać podkoszowego do końca sezonu.

Jak poinformował Shams Charania, Nuggets planują podpisać z podkoszowym umowę mającą obowiązywać końca rozgrywek. Zespół z Kolorado czekał z decyzją do ostatniego momentu, wykorzystując maksymalną ilość 10-dniowych kontraktów, które można podpisać z jednym zawodnikiem. Po formalnie 30 dniach spędzonych w Denver decyzja zapadła, a ostatnie miejsce w zespole został właśnie zajęte.

Przypomnijmy, że Cousins obecny sezon rozpoczynał bez klubu. W pierwszej połowie rozgrywek na zawodnika skusili się Milwaukee Bucks, którzy przyciśnięci do ściany przez poważne problemy kadrowe podpisali z nim niegwarantowaną umowę. Po 17 rozegranych meczach DMC został jednak zwolniony przez Mistrzów NBA i powrócił na dobrze mu niestety znany rynek wolnych agentów.

Kolejną szansę otrzymał pod koniec stycznia właśnie od Nuggets. W ich barwach rozegrał 8 spotkań, notując średnio 6.1 punktów i 6.3 zbiórek. 4-krotny All-Star ma być oczywiście receptą na bolączki klubu, gdy na parkiecie nie przebywa aktualnie Nikola Jokić. Bez Serba na boisku drużyna z Denver jest gorsza od przeciwników o średnio 10,6 punktów na 100 posiadań. Dla porównania, gdy miejsce aktualnego MVP zajmuje Cousins, Nuggets tracą „jedynie” 7,6 punktu na 100 posiadań względem rywali.

Warto dodać także, że w meczach, w których wystąpił Cousins, jego nowa drużyna ma bilans 8-0.

W czwartek 24 lutego zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET Live, w którym przez dwie godziny o NBA rozmawiać będą Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki. Start o godz. 21:00 na YouTube.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj