Jak donosi Abby Chin z NBC Sports Boston lider Celtów postanowił wesprzeć zarząd klubu i chciałby pomóc w sprowadzeniu lidera Czarodziejów do ekipy ze stanu Massachusetts. Gwiazdor Washington Wizards wraz z Jaysonem Tatumem odbyli rozmowę o możliwości wspólnej gry dla Boston Celtics.

Zarówno Tatum, jak i Beal pochodzą z Saint Louis w stanie Missouri. Obaj uczęszczali do tej samej szkoły średniej (Chaminade College) i byli jej wyróżniającymi się graczami. Liderzy Celtics i Wizards są bardzo bliskimi przyjaciółmi, stąd Tatum traktuje starszego o pięć lat Beala jak brata. Kiedy zeszłego lata trenowali razem przed Igrzyskami Olimpijskimi, wyjaśnili Chase’owi Hughesowi z NBC Sports, jak silna jest ich więź.

Beal określił przyjaźń z Tatumem jako „wyjątkową” i powiedział, że zawsze kibicuje swojemu młodszemu koledze. Z kolei młody lider Celtics szczegółowo opisał, co znaczy dla niego relacja z obrońcą Washington Wizards.

-Bradley jest dla mnie mentorem i starszym bratem, którego technicznie nie miałem w domu. Był tą osobą, która osiągała to czego zawsze pragnąłem. Spędzając z nim czas mogłem na własne oczy zobaczyć, jak polepszyć swoją grę, od treningów jeden na jednego do wspólnych rozmów w okresie letnim – mówił Tatum.

Bradley Beal od lat jest jednym z najczęściej pojawiających się graczy w plotkach transferowych. Podczas gdy jego Wizards budowali wokół niego przeciętne zespoły, trzykrotny All-Star nie wykazywał poważnego zainteresowania opuszczeniem klubu z Waszyngtonu. Obecnie 28-latek notuje średnio 24,4 punktu, 6,2 zbiórki i 4,8 asysty w sześciu rozegranych meczach. Podopieczni Wesa Unselda Juniora fantastycznie rozpoczęli 76. sezon, zaliczając bilans 5-1.

Z kolei Tatum i jego Celtics na ten moment wypadają bardzo źle. Ich bilans 2-4 obejmuje dwie ostatnie porażki właśnie z Wizards. 23-latek notuje średnio 26,7 punktu, 9,2 zbiórki i 3,8 asysty. Lider Celtics jest związany kontraktem z klubem przez co najmniej trzy kolejne sezony. Natomiast Beal może zostać wolnym agentem latem przyszłego roku, jeśli odrzuci opcję gracza na następny sezon.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj