Przed Los Angeles Lakers pierwsze mecze przedsezonowe, które będą doskonałą okazją do tego, by przekonać się, jak nowy trener Darvin Ham zamierza ustawić kalifornijski zespół w nowym sezonie. Zaskakująca wydawać może się wyjściowa piątka, jaką Ham testuje na razie na treningach. Znalazło się w niej miejsce m.in. dla Russella Westbrooka.

Już w poniedziałek Los Angeles Lakers rozegrają swój pierwszy mecz przedsezonowy, podejmując we własnej hali ekipę Sacramento Kings. Na ten moment nie wiadomo, czy w spotkaniu tym wystąpi m.in. LeBron James, choć skrzydłowy ma częściej pojawiać się na parkiecie w meczach przedsezonowych niż rok temu, kiedy to zagrał tylko w trzech z sześciu pojedynków. Dla fanów Lakers poniedziałkowe spotkanie będzie zresztą pierwszą okazją, aby zobaczyć w akcji trenera Darvina Hama i jego eksperymenty.

Ham ma już pewne pomysły, co widać było w trakcie pierwszych treningów podczas obozu przygotowawczego. Otóż okazało się, że w tej chwili jego pierwsze wybory, jeśli chodzi o wyjściową piątkę Lakers, to Russell Westbrook, Kendrick Nunn, LeBron i Damian Jones oraz Anthony Davis. Ten zestaw może się jeszcze oczywiście zmienić, natomiast nie da się ukryć, że jest dość zaskakujący – tym bardziej że sporo mówiło się o tym, iż Russ szykowany jest do roli rezerwowego.

Co więcej, na szeroką wodę rzucany jest od razu Nunn, który w poprzednim sezonie z powodu kontuzji nie zagrał w ani jednym meczu. Także dla Jonesa gra od pierwszej minuty może okazać się sporym wyzwaniem, gdyż 27-latek jak do tej pory wystąpił tylko w 199 meczach w NBA, z czego 74 zaczął od początku. Najpoważniejszym problemem dla takiej piątki będzie jednak odpowiedni spacing, szczególnie że Jones w sześciu sezonach w lidze oddał jak do tej pory tylko 43 próby z dystansu.

Ham wierzy jednak, że Jones ma duży potencjał strzelecki, dlatego ustawienie go obok Davisa ma przynieść dobre efekty. Nowy trener Lakers liczy także na to, że wspólna gra Westbrooka z Jamesem oraz Davisem wypadnie dużo lepiej, niż w poprzednim sezonie, a w tym celu Ham przygotował już kilka nowych zagrywek z wykorzystaniem całej trójki. Kalifornijska drużyna preseason rozpocznie w poniedziałek, a starcie z Kings będzie pierwszym z sześciu zaplanowanych pojedynków.