Co się dzieje, gdy Stephen Curry i Klay Thompson połączą siły w konkursie trójek? Konkurencja drży i błaga o jak najmniejszy wymiar kary. Przy okazji promocji NBA w Japonii, liderzy Golden State Warriors wzięli udział w konkursie trójek i nie mieli litości dla swoich przeciwników, którzy tylko bezradnie się przyglądali.

Stephen Curry i Klay Thompson to jeden z najlepszych duetów strzeleckich w historii NBA. Słynni Splash Brothers swoimi wysokimi umiejętnościami decydowali o mistrzostwach. Curry w przekroju całej kariery trafia na 43% skuteczności z dystansu, z kolei Thompson na 42%. Dla tego drugiego to bardzo ważny moment, bowiem w rozgrywkach 2022/23 chce wrócić do gry na poziomie, jaki reprezentował przed dwoma poważnymi urazami. Poza tym ma coś do udowodnienia twórcom gry NBA 2k, którzy dali zaniżyli jego “umiejętności strzeleckie”.

Thompson traktuje to wyzwanie bardzo poważnie. Dlatego w konkursie trójek, zorganizowanym przed drugim meczem NBA Japan Games pomiędzy Golden State Warriors i Washington Wizards, Thompson i Curry połączyli siły i dosłownie zmietli konkurencję w konkursie trójek. Jednym z konkurentów pary był Jordan Poole i Klay miał do młodszego kolegi kilka słów. – Uwielbiam rzucać, zwłaszcza gdy jestem w tej samej ekipie co Steph – mówił Klay. – Dwa razy mierzyliśmy się ze sobą w konkursie trójek, więc fajnie było połączyć siły. Poza tym dobrze było dać lekcję pokory Jordanowi Poole’owi – śmiał się Thompson.

Zobaczcie, jak panowie rzucali…