Takie historie mają miejsce tylko, gdy dzieje się coś nieoczekiwanego. NBPA postanowiła jednak na własną rękę przekonać się, jakie jest zdanie największych graczy ligi odnośnie wznowienia rozgrywek 2019/2020. Większość z nich opowiedziała się za kontynuowaniem rywalizacji. 


Już podczas piątkowej wideokonferencji z komisarzem Adamem Silverem, NBPA (związek zawodników) ustalił komitet, który ma brać udział w dyskusjach na temat wznowienia sezonu. W jego skład wchodzą Chris Paul jako prezes NBPA oraz Russell Westbrook, Jayson Tatum, Kyle Lowry i Dwight Powell. CP3 postanowił przygotować swoją argumentację kontaktując się z innymi gwiazdami NBA, jak informuje Chris Haynes z Yahoo Sports.

Zawodnik Oklahomy City Thunder rozmawiał m.in. z Giannisem Antetokounmpo, LeBronem Jamesem, Kawhim Leonardem, Stephen Currym i Damianem Lillardem. Wszyscy ci gracze wyrazili gotowość do kontynuowania sezonu, co w dużej mierze sprowadza się do kwestii pieniędzy z kontraktów, które przecież są w dużej części zamrożone. Ligowi liderzy podkreślają jednak, że powrót musi się odbyć w warunkach maksymalnego bezpieczeństwa.

Pojawiają się jednak głosy, że nie wszyscy zawodnicy są tego samego zdania i w przypadku ekip, które nie liczą się w walce o mistrzostwo, istniej przekonanie, że kontynuowanie rozgrywek nie ma najmniejszego sensu. Z ich perspektywy jest to oczywiste, jednak większość jest gotowa włączyć się do walki o mistrzostwo. Zwłaszcza, że po powrocie do rywalizacji mogą być niespodzianki, bo wiele zależeć będzie od tego, kto szybciej złapie wysoką formę.

Niektórzy z kolei obawiają się, że odwołanie reszty sezonu źle wpłynie na kolejną umowę zbiorową (CBA) i nagle liga będzie wymagała od graczy poświęcenia ogromnej części rocznego przychodu (BRI). W tym momencie podział wynosi 49/51 na rzecz ligi, ale kto wie jak NBA zareaguje na kryzys. Zmiana tego podziału wpłynie na wysokość kontraktów. NBPA odegra w tych dyskusjach kluczową rolę i zarówno Chris Paul, jak i Michele Roberts wyznaczona na stanowisko dyrektora, sprawdzają wszystkie możliwe opcje.

Według Los Angeles Times, głosowanie przeprowadzone przez NBPA odnośnie tego, czy “chcesz kontynuować sezon” zakończyło się wynikiem 70% na tak i 30% na nie. To pokazuje, że przed ligą i zawodnikami bardzo karkołomny proces opracowywania wszystkich reguł, które weszłyby w życie wraz z powrotem sezonu.

Oglądamy NBA: Za to kochamy Iversona, tak rozbił RaptorsSubscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
masta
masta
13 maja 2020 12:09

Kawhi to w sumie może i tak siedzieć w domu.

pawel
pawel
13 maja 2020 21:37
Odpowiedz  masta

ehhh ty matole,znowu mam cię pojechać amebo? dla twoich idoli to byłoby dobrze ,gdyby taki Kawhi został w domu,mieliby łatwiej ,nie udzielaj się .