Biorąc pod uwagę to, że kolejny sezon może ruszyć dopiero w grudniu, komisarz Adam Silver wcale nie musi się spieszyć. Zyskał bowiem sporo czasu na podjęcie decyzji odnośnie tego, czy sezon 2019/2020 uda się dokończyć. Jego plany mamy poznać wkrótce.

Z ligowych korytarzy cały czas dochodzą głosy wskazujące na to, że właściciele ekip są gotowi do kontynuowania sezonu 2019/2020 i wspierają ligę w jej działaniach. Komisarz Adam Silver jest bardzo zdeterminowany, bo w grę wchodzą ogromne pieniądze, które NBA może stracić, jeśli nie dogra bieżących rozgrywek. Rzekomo zespołom przedstawiono plan zminimalizowania ryzyka zachorowania i jego zapisy zostały odebrane bardzo entuzjastycznie.

Liga rozmawiała także z NBPA i tutaj także istnieje nić porozumienia, która zapowiada dobre wieści w kontekście kontynuowania walki o mistrzostwo. Co ciekawe – Silver w swoich dyskusjach stara się pokazać, że nawet jeśli u któregoś z zawodników zostanie zdiagnozowany koronawirus, to nie będzie się to automatycznie wiązało z kolejną długą przerwą. Jak chcą to zrobić? Na razie nie wiemy, ale w grę wchodzą wyjątkowe środki bezpieczeństwa.

Pojawia się jednak pytanie, gdzie leży granica? Co jeśli w trakcie będą pojawiać się kolejni gracze z pozytywnymi wynikami? To kwestia, którą liga musi ustalić, by cała zabawa nie skończyła się katastrofą. Dlatego konieczne będzie przetestowanie wszystkich graczy trzydziestu zespołów tą samą metoda. Do tej pory NBA pozwalała zespołom testować zawodników we własnym zakresie i rzecz jasna za własne pieniądze. Liga nie może liczyć na to, że testy zostaną jej przekazane przez państwo, dlatego czeka ją konkretny wydatek.

NBA potwierdziła także, że kontaktowały się z nią ośrodki na Florydzie i Las Vegas, które są gotowe skoszarować u siebie drużyny. Dotąd nie podjęto z nimi decydujących rozmów, bo nadal nie wiadomo, jaki format liga obierze. Adam Silver w przekroju kolejnych dwóch/czterech tygodni ma publicznie zaprezentować plan na wznowienie bieżących rozgrywek. NBA na pewno będzie przyglądała się m.in. Bundeslidze i temu, jak tam rozwiązano kwestie bezpieczeństwa zawodników, sztabu i pracowników.

NBA: Gwiazdy ligi reagują! Gracze zorganizowali ważną telekonferencję


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments