NBA: Cała prawda o najlepszym wsadzie w historii Vince’a Cartera

0
5215

25 września 2000 roku podczas meczu grupowego Stanów Zjednoczonych z Francją na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, Vince Carter wykonał najprawdopodobniej najlepszy wsad w historii koszykówki.

Szykujący się do swego trzeciego sezonu w NBA gwiazdor Toronto Raptors przechwycił podanie Yanna Bonato i biegnąc na kosz z zamiarem wsadu przeskoczył centra przeciwników, Frederica Weisa. Po dziś dzień ten potężny dunk robi niesamowite wrażenie i wydaje się być niemożliwy do powtórzenia.

2000 rok był emocjonalnym rollercoasterem dla Vince’a. Problemy zarówno w klubie jak i te prywatne rzutowały na jego meczową dyspozycję. Wyjazd do Australii był idealną okazją, by na chwilę uciec od codzienności. Złoty medal na Igrzyskach oraz historyczny wsad Cartera to spuścizna, o której warto opowiedzieć ze szczegółami. Warto poznać też historię z perspektywy gościa, który znajdował się po bronionej stronie boiska. Frederic Weis był 15. pickiem draftu 1999 roku a mimo to nie zagrał ani jednego meczu w NBA

Łukasz Szwonder z kanału KEEPTHEBEAT przygotował 25-minutowy dokument o magii tego jednego wsadu. Co wydarzyło się na kilka miesięcy przed nim? Jakie były skutki i reperkusje tego zagrania? Poznajcie całą prawdę wokół tej historii:
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj