Nie kończą się spekulacje na temat tego, co wydarzyło się w Bostonie. Zawieszenie Ime Udoki rzekomo jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. W sprawie głos postanowił zabrać sternik ekipy z Bostonu – Brad Stevens, który był jedną z osób podejmujących decyzję w sprawie rocznego zawieszenia pierwszego szkoleniowca.

O sprawie jest na ligowych korytarzach bardzo głośno. Nie ustają pogłoski o tym, dlaczego de facto trener Ime Udoka został przez Boston Celtics zawieszony. Swoje zdanie w tej sprawie zmienił Matt Barnes, który początkowo krytykował zespół za podjęcie tak radykalnych kroków, ale potem usłyszał o szczegółach i stwierdził, że sprawa jest gorsza, niż na to wygląda. – Zdarzyły się rzeczy, których nie da się przebaczyć. To nie ja powinienem Wam mówić, co się stało – przyznał Barnes.

Rozpalił tym samym dyskusję. Jego słowa sugerują, że nie wiemy wszystkiego i na dobrą sprawę nie mamy pewności, czy kiedykolwiek poznamy całą prawdę stojącą za sytuacją trenera Udoki. W kuluarach mówi się, że Celtics poważnie rozważają zakończenie współpracy ze szkoleniowcem. Ten przeprosił za swoje zachowanie poprzez media społecznościowe. Głos w sprawie zabrał również Brad Stevens, który od roku pełni funkcję dyrektora sportowego drużyny z Bean-Town.

Mamy w klubie wiele utalentowanych kobiet – rozpoczął. – Wczorajszy dzień był dla nich bardzo trudny. Nikt nie jest w stanie kontrolować spekulacji na Twitterze, które są całkowicie wyssane z palca. My jako klub musimy o wszystkie kobiety pracujące w klubie zadbać i wspierać. Wiele osób zostało niesłusznie w tę sprawę wciągniętych – dodał Stevens. Przy okazji rozmów na temat Udoki i jego zawieszenia, pojawiły się głosy, że nikt nie widział Stevensa tak wściekłego i rozemocjonowanego.

Przed Celtics bardzo skomplikowany okres. Zespół przejął trener Joe Mazzulla. 34-latek w poprzednim sezonie pełnił rolę asystenta w sztabie Udoki. Jest utalentowanym szkoleniowcem młodego pokolenia. Nie wiadomo, jak sobie poradzi pod presją. Ta szansa spadła na niego dość niespodziewanie. Jednak Brad Stevens wierzy, że Mazzulla jest gotowy na wyzwanie. Niewykluczone, że w trakcie sezonu na ławkę trenerską C’s dokooptowany zostanie dodatkowy trener z większym doświadczeniem.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments