NBA: Będziemy jednak mieć Mecz Gwiazd?

0
1516

Liga i związek zawodników (NBPA) rozmawiają na temat ewentualnej organizacji Meczu Gwiazd. Wydarzenie miałoby odbyć się na początku marca, a potencjalną lokalizacją ma być Atlanta w stanie Georgia – poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN.

Weekend Gwiazd w pierwotnej formule miał odbyć się w luty w Indianapolis, ale trwająca pandemia koronawirusa zmusiła NBA do odwołania tego wydarzenia. Początkowo miało nie być żadnego Weekendu Gwiazd i Meczu Gwiazd, ale ostatnie negocjacje pomiędzy ligą i związkiem wskazują na to, że może udać się zorganizować chociaż mecz pokazowy.

Spotkanie miałoby odbyć się 7 marca, a całe wydarzenie będzie okrojoną wersją tego, co pierwotnie ustalono. NBA zaplanowała przerwę w rozgrywkach od 5 do 10 marca. Według doniesień ESPN gorącym zwolennikiem takie rozwiązania jest Chris Paul, prezes związku zawodników. W grę ma wchodzić zarówno hala Hawks (State Farm Arena) oraz hale uniwersytetu HBCU w Atlancie.

Atlanta jest również siedzibą Turner Sports, więc ich reporterzy nie musieliby podróżować i tym samym zmniejszyliby ryzyko ewentualnego zakażenia. Na trybunach prawdopodobnie nie zasiądą kibice lub będą to małe liczby. Trwające rozmowy skoncentrowane są wokół samego meczu, ze znikomą ilość interakcji z fanami, o ile takowe w ogóle się pojawią.

Do dzisiaj NBA została zmuszona do odwołania 22 spotkań sezonu regularnego i kiedyś będą musiały one zostać rozegrane, przynajmniej w części. Indianapolis zorganizuje Weekend Gwiazd w 2024 roku.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here