Długo wyczekiwane i długo zapowiadane przejęcie Minnesoty Timberwolves przez nową parę właścicieli może nie dojść do skutku, przynajmniej ze strony Alexa Rodrigueza, byłego wybitnego baseballistę. Okazuje się, że ten ma problem z zebraniem kapitału i jednym z powodów takiego stanu rzeczy ma być jego rozstanie z… J-Lo.

Glen Taylor – dotychczasowy właściciel Minnesoty Timberwolves, ustalił z Alexem Rodriguezem oraz Marcem Lorem, że z każdym rokiem będzie przekazywał dwójce coraz większe udziały w zespole z Minnesoty. Panowie mieli zapłacić w sumie 1,5 miliarda dolarów i podzielić się tym pół na pół. O ile Lore jest gotowy zebrać potrzebny kapitał, tak Alex Rodriguez rzekomo ma z tym niemały problem, o czym poinformował New York Post. Te same źródło twierdzi, że problemy popularnego A-Roda mogą wynikać z jego rozstania z piosenkarka Jennifer Lopez.

Już w lipcu 2021 roku panowie zapłacili wstępne 250 milionów. Rozpoczęli w ten sposób serię transakcji, dzięki którym mieli przejąć zespół z Minneapolis. Jednak już wtedy A-Rod miał rzekomo problem z pokryciem swojej części i wówczas wspomógł go Lore, który na późniejszym etapie miał odzyskać te pieniądze, bowiem Rodriguez powinien pokryć wszelkie zobowiązania, których nie udało mu się zrealizować wcześniej. Czas jednak leci, a Rodriguez wcale nie jest bliski rozwiązania swoich problemów. Ma duże kłopoty z zebraniem kapitału.

W tym momencie Lore ma posiadać 13% udziałów Wolves, natomiast Rodriguez zaledwie 7%. Warunki umowy podpisanej z Glene Taylorem zakładają, że do końca tego roku panowie mają zapłacić kolejne 20% ze wspomnianego 1,5 miliarda. – Nie byłbym zaskoczony, gdyby okazało się, że A-Rod będzie jedynie numerem dwa, wsparciem dla Lore’a – słyszymy od osób, które mają wiedzę w temacie przejęcia Wolves przez nowych inwestorów. Niewykluczone zatem, że to Lore będzie większościowym właścicielem Wolves.

Panowie już w 2020 roku wspólnie kupili część udziałów New York Mets. Wówczas A-Rod był jeszcze z J-Lo. Rodriguez rzekomo źle zniósł rozstanie, na czym ucierpiał także jego biznes, bo wszystkie swoje najważniejsze spotkania prowadził razem z Jennifer Lopez. Para rozstała się rok temu. Rzekom Rodriguez nie był na to gotowy z finansowego punktu widzenia. Na ten moment jego majątek nie jest wystarczająco duży, by zabezpieczyć umowę z Taylorem, więc Rodriguez ma przed sobą nerwowy i intensywny okres.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments