W środę 15 grudnia powinna ruszyć karuzela transferowa w NBA. Przed tym dniem wytransferowanych mogło być tylko 65% zawodników, a od tego dnia aż 84%. Media w USA szykują się do sporych zmian w niektórych klubach. Nie wiadomo czy dojdzie do nich już 15 grudnia, albo w ciągu najbliższych kilku dni, ale na pewno menedżerowie będą mieli większe pole manewru i na pewno będziemy świadkami kilku wymian. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że aż 21 zawodników może zablokować swój transfer, a siedmiu w ogóle nie może być oddanych do innych klubów w tym sezonie.

Dlaczego nie było transferów na początku sezonu? Zawodnicy, którzy latem podpisywali umowy mają zapisy w kontraktach, które sprawiają, że są oni „zabezpieczeni”, tzn. że ich ewentualny transfer może dojść do skutku dopiero po 15 grudnia. U niektórych ten zapis to nawet 15 stycznia.

W tym artykule przedstawiamy pełną listę zawodników, którzy będą dostępni od 15 grudnia oraz 15 stycznia.

Oficjalne zamknięcie okna transferowego w tym sezonie nastąpi 10 lutego 2022 roku o godz. 21:00 czasu polskiego.

Oprócz tego jest jednak 21 zawodników, którzy mogą się nie zgodzić na wymianę. Jest tam między innymi Blake Griffin, który ciekawe czy zawetowałby swój transfer gdyby Nets zdecydowaliby się go oddać do innego klubu.

Zawodnicy z powyższej listy mogą zablokować swój transfer, ale równie dobrze mogą się na niego zgodzić.

Jest natomiast siedmiu graczy, którzy w ogóle nie mogą być wytransferowani w tym sezonie.

Sześciu z nich niedawno przedłużało kontrakty i nie mogą być oddani przed zamknięciem okienka transferowego 10 lutego, a jeden dopiero niedawno podpisał umowę, a więc też nie może zostać oddany w trakcie obecnych rozgrywek.

Siódemka nietykalnych to:

*** Cousins podpisał umowę z Bucks 30 listopada, a więc nie będzie wystarczająco długo w drużynie, aby mogli go wytransferować przed 11 lutego.

2 KOMENTARZE

    • No ciekawe byłoby jakby chcieli nim handlować. Nie ufa Patowi i dlatego chciał takie zapis:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj