Wyniki NBA: Wyjątkowy mecz Westbrooka, trwa seria Grizzlies

1
5600

Ja Morant zanotował 6 ze swoich 26 punktów w ostatnie 30 sekund spotkania i zapewnił Grizzlies szóste zwycięstwo z rzędu. Dla Knicks dobrą pracę wykonał duet Juliusa Randle – R.J. Barrett prowadząc ekipę do wygranej. 33 punkty Freda VanVleeta dały Raptors przewagę nad Spurs, a 5 asyst Chrisa Paula w ostatnie 5 minut meczu z Suns i Pels pomogło ekipie z Arizony przypieczętować zwycięstwo. Na koniec dnia Lakers pokonali u siebie Kings, a Russell Westbrook nie zanotował żadnej straty.

CLEVELAND CAVALIERS – MEMPHIS GRIZZLIES 106:110

• To już szóste zwycięstwo z rzędu Memphis Grizzlies i po raz kolejny w główną rolę wcielił się Ja Morant, który zanotował fantastyczną końcówkę tego spotkania. Wiele mówiono o tym, że Grizzlies grają lepiej bez swojego lidera, zwłaszcza w obronie. W ostatnim czasie jednak Morant nie pozostawia cienia wątpliwości, że posiada ponadprzeciętne umiejętności, których nie można lekceważyć.
  • Spotkanie miało interesujący przebieg. Pod koniec drugiej kwarty Cleveland Cavaliers udało się wyjść na 11-punktowe prowadzenie. Sytuacja szybko się jednak odwróciła, bo już na starcie trzeciej kwarty Grizzlies odrobili stratę i zbudowali 4-punktową przewagę. Przy stanie 104:104, Ja Morant dał swojej drużynie prowadzenie po rzucie z wyskoku. W kolejnej akcji zabrał piłkę Brandonowi Goodwinowi i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.
  • Na zegarze pozostały 22 sekundy. Lauri Markkanen zmniejszył stratę do 2 punktów, ale Morant stanął na linii wolnych i przypieczętował wygraną drużyny z Tennessee. Skończył mecz z dorobkiem 26 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst, 2 bloków i 2 przechwytów. Kolejne 22 oczka zapisał na swoje konto Jaren Jackson Jr. W obozie Cavs 27 punktów i 10 asyst Dariusa Garlanda i 22 oczka, 12 zbiórek Jarretta Allena

TORONTO RAPTORS – SAN ANTONIO SPURS 129:104

NEW YORK KNICKS – INDIANA PACERS 104:94

• Julius Randle wrócił do gry po krótkiej absencji i pomógł swojej drużynie odnieść cenne zwycięstwo. Głównym aktorem widowiska był jednak R.J. Barrett, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. New York Knicks dzięki wygranej przerwali serię dwóch porażek z rzędu. Cały czas zespół trenera Toma Thibodeau nie potrafi ustabilizować swojej dyspozycji.
  • Kluczowe dla Knicks w starciu z Indianą Pacers było agresywne atakowanie obręczy i właśnie to robili zarówno Randle, jak i Barrett. Jednak run 18:8 pozwolił Pacers doprowadzić do remisu 55:55 pod koniec drugiej kwarty. Trzecią kwartę NYK wygrali 29:22, głównie za sprawą dobrych decyzji rzutowych Randle’a. W trakcie finałowych 12 minut Knicks nie oddali prowadzenia, choć Pacers parę razy zbliżyli się na punkt.
  • Dla ekipy trenera Ricka Carlisle’a to piąta porażka z rzędu. Niewykluczone, że wkrótce Pacers rozpoczną przebudowę i przehandlują swoje gwiazdy. 22 punkty i 6 asyst Keifera Sykesa. Kolejnych 15 oczek, 8 zbiórek i 4 asysty Domantasa Sabonisa. Dla Knicks 30 punktów, 16 zbiórek i 4 asysty Juliusa Randle’a oraz 32 oczka, 8 zbiórek i 3 asysty R.J.-a Barretta.

NEW ORLEANS PELICANS – PHOENIX SUNS 110:123

• Aż do połowy czwartej kwarty wszystko szło dla Phoenix Suns zgodnie z planem. Zespół z Arizony szybko zbudował prowadzenie i narzucił rywalowi własne warunki gry. Sytuacja zrobiła się nerwowa na około 5 minut przed końcem, ale jeden z kandydatów do walki o mistrzostwo szybko zareagował i ostatecznie uchronił się od straty prowadzenia. Kluczową rolę znów odegrał Devin Booker.
  • To siódma wygrana Suns nad Pelicans w ostatnich dziewięciu meczach obu drużyn. W trakcie ostatnich 6 minut Chris Paul zanotował 5 asyst, a Suns zrobili run 22:11, który uspokoił sytuację i zapewnił drużynie kolejne zwycięstwo. Trener Monty Williams chwalił po wszystkim swojego doświadczonego rozgrywającego, bo to jego talent i umiejętności nie pozwoliły gościom przegrać tego meczu.
  • Z tych pięciu asyst aż 11 punktów wykręcił Devin Booker. Lider zespołu skończył mecz z dorobkiem 33 punktów, 9 zbiórek i 4 asyst. CP3 ostatecznie zanotował na swoje konto 11 punktów, 5 zbiórek i 15 asyst. 23 oczka na skuteczności 9/13 FG i 5/9 3PT dołożył Mikal Bridges. Po stronie New Orleans Pelicans 28 punktów i 6 asyst DeVonte’ Grahama i 25 oczek oraz 16 zbiórek Jonasa Valanciunasa.

LOS ANGELES LAKERS – SACRAMENTO KINGS 122:114

• Na koniec dnia Los Angeles Lakers podejmowali na własnym parkiecie Sacramento Kings. W tym starciu nie zagrał już Stanley Johnson, który ostatnio dobrze się prezentował w barwach LAL, lecz zespół nie podjął jeszcze decyzji o przedłużeniu jego pobytu. Mimo braku jego wsparcia, podopieczni Franka Vogela poradzili sobie z rywalem, głównie za sprawą dobrego występu LeBrona Jamesa.
  • Przy stanie 85:83 dla Lakers, zacięte starcie miała rozstrzygnąć czwarta kwarta. Na 8 minut przed końcem Davion Mitchell dał Sacramento Kings prowadzenie 96:89 po lay-upie. Trzy minuty później rzutem za trzy odpowiedział LeBron i teraz do Kings musieli gonić. Przy stanie 110:109 dla gości, Lakers zanotowali run 13:4 i koniec końców przechylili szalę na swoją stronę. W samej końcówce ważne punkty – zapewniające wygraną – zanotował Russell Westbrook
  • Grę Kings próbował ciągnąć De’Aaron Fox. Rozgrywający zanotował na swoje konto 30 punktów, 3 zbiórki i 6 asyst. Nie dostał jednak wystarczająco dużo pomocy. Z ławki 26 oczek na skuteczności 7/13 zapewnił Buddy Hield. Najlepiej punktującym graczem meczu był LeBron James z 31 oczkami, 5 zbiórkami i 5 asystami. 24 punkty i 6/11 za trzy Malika Monka i po 19 oczek od Westbrooka oraz Talena Hortona-Tuckera. Russell zagrał mecz bez choćby jednej straty – pierwszy raz od 14 marca 2016 roku!