Wyniki NBA: Rekord Clippers, 53 punkty Warrena! Raptors wygrali z Lakers!

1
5392

Sobotni wiecz贸r z NBA rozpocz膮艂 si臋 od spotkania Denver Nuggets – Miami Heat ju偶 o godz. 19:00 czasu polskiego. Dzi臋ki znakomitej trzeciej kwarcie, kt贸r膮 Heat wygrali 38:22, pewnie pokonali Nuggets 125:105. O 21:30 Thunder grali z Jazz. OKC wygrali g艂adko (110:94). Paul George zdoby艂 28 punkt贸w, a Kawhi Leonard 24 – Clippers wygrali z Pelicans 126:103 i ustanowili dru偶ynowy rekord celnych tr贸jek. Na nic zda艂o si臋 41 punkt贸w Joela Embiida, bo T.J. Warren zdoby艂 a偶 53 punkty i poprowadzi艂 Pacers do wygranej nad Sixers 127:121. W ostatnim meczu tej nocy mistrzowie NBA, pokonali Lakers 107:92! Bohaterem Raptors by艂 Kyle Lowry, kt贸ry zanotowa艂 33 punkty, 14 zbi贸rek oraz 6 asyst.

Denver Nuggets – Miami Heat 105:125

Statystyki na ESPN

• Jeszcze minut臋 przed ko艅cem pierwszej po艂owy Nuggets prowadzili 57:50, ale do szatni schodzili z zaledwie jednym punktem przewagi (57:56).
  • Dobrze gra艂 Nikola Joki膰, kt贸ry do przerwy zdoby艂 14 punkt贸w i mia艂 5 zbi贸rek oraz 4 asysty, a w ca艂ym meczu 19-7-6.
  • Nuggets musieli sobie jednak radzi膰 bez Jamala Murraya, Willa Bartona i Gary’ego Harrisa, kt贸rzy lecz膮 niegro藕ne urazy. Ich brak wida膰 by艂o szczeg贸lnie w drugiej po艂owie.
  • Po zmianie stron to Heat narzucili swoje tempo gry i zmuszali rywali do b艂臋d贸w. Ju偶 po o艣miu minutach prowadzili 80:72 (po tr贸jce Duncana Robinsona), a minut臋 przed ko艅cem trzeciej ods艂ony 89:75.
  • Trzeci膮 kwart臋 zdominowali gracze Heat (38:22). Ich rywale pope艂nili a偶 osiem strat i dlatego Heat przyst臋powali do ostatniej kwarty prowadz膮c 94:79.
  • Heat do wygranej poprowadzi艂a tr贸jka: Bam Adebayo (22 punkty, 9 zbi贸rek, 6 asyst), Jimmy Butler (22 punkty, 7 asyst, 3 przechwyty) i Duncan Robinson (17 punkt贸w). Przy nazwisku tego ostatniego wska藕nik +/- wynosi艂 a偶 +28. To oznacza, 偶e tyle przewagi uzyska艂 jego zesp贸艂, kiedy on by艂 na boisku.
  • Gracze Nuggets trafili zaledwie 8 z 35 rzut贸w z dystansu (23%). Heat 13 na 29, co daje 45% skuteczno艣ci, mimo 偶e w pierwszej po艂owie tylko 5 na 15.

Swoje pierwsze punkty w NBA zdoby艂 Bol Bol. Popisa艂 si臋 takim efektownym podaniem!

Tu偶 przed rzutem s臋dziowskim Jimmy Butler postawi艂 na swoim i op贸藕ni艂 rozpocz臋cie meczu, aby pokaza膰 swoj膮 koszulk臋 bez nazwiska. NBA nie zgodzi艂a si臋, aby zagra艂 bez niczego poza numerem na plecach. Zawodnicy maj膮 do wyboru – has艂a z ustalonej listy lub swoje nazwisko. Butler wyszed艂 na parkiet bez niczego poza numerem, bo chcia艂 pokaza膰, 偶e jest taki jak ka偶dy inny, 偶e niczym si臋 nie wyr贸偶nia. Po czym uda艂 si臋 w stron臋 艂awki Heat i za艂o偶y艂 koszulk臋 ze swoim nazwiskiem.

Skr贸t meczu:

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 110:94

• Thunder wygrali pierwsz膮 kwart臋 29:15, a pierwsz膮 po艂ow臋 66:42. W drugiej ods艂onie Jazz nie zdo艂ali nawi膮za膰 walki i byli艣my 艣wiadkami jednostronnego widowiska.
  • Shai Gilgeous-Alexander zdoby艂 19 punkt贸w, Chris Paul 18 (mia艂 te偶 7 zbi贸rek i 7 asyst), a Steven Adams do艂o偶y艂 16 „oczek” i 11 „desek”. Thunder trafili 53% rzut贸w z gry (w pierwszej po艂owie 65%!).
  • Donovan Mitchell rzuci艂 dla Jazz tylko 13 punkt贸w (5/15 z gry)

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 126:103

• Zawodnicy z Los Angeles ju偶 od pierwszych minut kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywaj膮c pierwsz膮 kwart臋 dwunastoma punktami (37:25), wysoka przewaga by艂a zas艂ug膮 m.in. Paula George鈥檃, kt贸ry na pocz膮tku pierwszej kwarty trafi艂 trzykrotnie za trzy punkty raz za razem.
  • Totalna dominacja zespo艂u z Kalifornii mia艂a miejsce w drugiej kwarcie, kt贸r膮 podopieczni Doca Riversa wygrali 40:20. Po pierwszej po艂owie na tablicy widnia艂 wynik z 32-punktow膮 przewag膮 Clippers nad Pelicans (45:77).
  • Druga po艂owa to spokojna kontrola sytuacji na boisku przez Clippers. Po trzech kwartach prowadzili z Pelicans 103:66. Czwart膮 kwart臋 14-stoma punktami (37:23) wygrali co prawda zawodnicy z Nowego Orleanu, ale nie mia艂o to oczywi艣cie wp艂ywu na wynik ko艅cowy.
  • Najwi臋cej punkt贸w dla zwyci臋zc贸w zdoby艂 Paul George (28, w tym 8/11 za trzy). – Po prostu dobrze si臋 bawili艣my 鈥 powiedzia艂. 鈥 Ci臋偶ka praca jak膮 w艂o偶yli艣my dzi艣 wieczorem, zaowocowa艂a ko艅cowym wynikiem. 24 punkty do艂o偶y艂 Kawhi Leonard, z kolei 15 punkt贸w i 8 zbi贸rek zanotowa艂 Reggie Jackson.
  • Clippers trafili w meczu 25 z 47 rzut贸w trzypunktowych. Jest to rekord tego klubu. Minimum trzy tr贸jki na koncie zanotowali: George (8), Beverley (3), Jackson (3) i Green (3). Zawodnicy z Los Angeles wyr贸wnali r贸wnie偶 rekord tr贸jek w pierwszej po艂owie, trafiaj膮c 16 z 24 oddanych rzut贸w.
  • Pelicans zanotowali 20 strat, co daje im 艂膮cznie 38 po dw贸ch meczach. Najwi臋cej punkt贸w dla Pels zdoby艂 Nickeil Alexander-Walker (15), mimo 偶e rozegra艂 zaledwie 12 minut. 14 punkt贸w do艂o偶y艂 Brandon Ingram.

relacja: Mateusz Malinowski

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 127:121

• Niesamowite widowisko zgotowali zawodnicy z Indianapolis i Filadelfii. Po pierwszej po艂owie gracze ze stanu Indiana schodzili z sze艣ciopunktow膮 przewag膮 (61:55). W trzeciej kwarcie g艂贸wnie za spraw膮 Harrisa i Embiida 76ers odzyskali sze艣ciopunktow膮 przewag臋 i po trzech kwartach prowadzili (87:81).
  • Jednak czwarta kwarta by艂a jednym wielkim popisem ekipy Pacers, w tym TJ鈥檃 Warrena. Skrzyd艂owy zespo艂u z Indiany zdoby艂 19 punkt贸w w tej cz臋艣ci gry, a ca艂y zesp贸艂 Pacers a偶 46, wygrywaj膮c ostatni膮 ods艂on臋 meczu 12-stoma punktami (46:34). To w艂a艣nie celny rzut za trzy punkty Warrena na 9,6 sekundy przed ko艅cem meczu przypiecz臋towa艂 zwyci臋stwo. Indiana Pacers ostatecznie wygrali sze艣cioma punktami (127:121).
  • Rekord kariery zanotowa艂 TJ Warren, zdobywaj膮c a偶 53 punkty (20/29 z gry, 69%) i trafiaj膮c a偶 9 z 12 pr贸b za trzy punkty (75%). Po 15 punkt贸w zdobyli Victor Oladipo i Aaron Holiday, kt贸ry zanotowa艂 10 asyst.
  • Pot臋偶ne double-double zaliczy艂 Joel Embidd (41 punkt贸w i 21 zbi贸rek). Podw贸jn膮 zdobycz zanotowa艂 r贸wnie偶 Ben Simmons (19 punkt贸w i 13 zbi贸rek). 30 punkt贸w i 8 zbi贸rek do艂o偶y艂 Tobias Harris.

Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 107:92

• Do zwyci臋stwa Raptors nad faworyzowanymi Lakers doprowadzi艂 Kyle Lowry, autor 33 punkt贸w, 14 zbi贸rek (rekord kariery) i sze艣ciu asyst. 鈥 Mamy wielu znakomitych zawodnik贸w, kt贸rzy chc膮 gra膰 i wygrywa膰 mecze, zw艂aszcza przeciwko takim dru偶ynom jak Lakers, kt贸rzy s膮 numerem jeden na Zachodzie 鈥 powiedzia艂 Lowry.
  • Double-double zanotowa艂 Fred VanVleet (13 punkt贸w i 11 asyst), drugim najlepszym strzelcem ekipy z Kanady okaza艂 si臋 OG Anunoby, autor 23 punkt贸w (8/9 z gry, w tym 3/3 za trzy punkty). 15 punkt贸w i 9 zbi贸rek do艂o偶y艂 Pascal Siakam.
  • Po stronie Lakers najskuteczniejszym graczem zosta艂 LeBron James, kt贸ry r贸wnie偶 zanotowa艂 double-double (20 punkt贸w i 10 zbi贸rek), 16 punkt贸w zaliczy艂 Kyle Kuzma, tylko 14 oczek do艂o偶y艂 Anthony Davis.
  • G艂贸wnym powodem pora偶ki Lakers by艂a s艂aba postawa zawodnik贸w pierwszej pi膮tki. JaVale McGee, Danny Green i Kentavious Caldwell-Pope zdobyli zaledwie 8 punkt贸w. Lakers przegrali do艣膰 wyra藕nie na tablicach (51:40).
  • Nast臋pny mecz zawodnicy z Toronto rozegraj膮 w poniedzia艂ek. Przeciwnikami b臋d膮 Miami Heat. Z kolei gracze z Los Angeles zagraj膮 w nocy z poniedzia艂ku na wtorek. Rywalami Lakers b臋d膮 Utah Jazz.

Wielka zapowied藕 NBA: Co trzeba wiedzie膰 o restarcie sezonu NBA?

Ogl膮daj NBA z PLAY przez 14 dni bez op艂at!