Giannis Antetokounmpo supergwiazda Milwaukee Bucks, rozpoczął rozgrywki w Orlando spektakularnie. Grek poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 119-112 przeciwko Boston Celtics, a gra aktualnego MVP chwilami porywała. W grze Giannisa trudno było dostrzec negatywne skutki ponad czteromiesięcznej przerwy. Zagrał na równie wysokim poziomie, jak przed wybuchem pandemii, a jego linijka z tego meczu może zachwycić największych malkontentów.

W trakcie 32 minut na boisku Giannis zdobył 36 punktów, trafiając 14 z 20 rzutów. Zebrał ponadto 15 piłek, miał 7 asyst, przechwyt i blok.
Ceniony statystyk NBA Justin Kubatko wyjaśnił, że świetna linijka Giannisa w meczu z Celtics pozwoliła mu pobić kilka długoletnich rekordów ligi.

W trakcie swojej kariery w NBA Giannis zanotował 25 meczów, w których rzucił minimum 30 punktów, zebrał 15 piłek i rozdał 5 asyst. Zrównał się w tym osiągnięciu z Larrym Birdem, a jedynym zawodnikiem lepszym w tej statystyce jest Charles Barkley, którego seria trwała aż 32 mecze.

Giannis rozegrał w obecnym sezonie pięć meczów, w których zdobył co najmniej 35 punktów, 15 zbiórek i pięć asyst. Zrównał się tym samym z Davidem Robinsonem, który podobnym osiągnięciem mógł się poszczycić w sezonie 1993-94. Imponujący jest fakt, że Grek ma dopiero 25 lat.

Greek Freak jest ponownie murowanym faworytem do drugiego z rzędu trofeum MVP. Gwiazda Los Angeles Lakers LeBron James dzięki świetnemu sezonowi włączył się do walki o tytuł, jednak to Giannis wciąż pozostaje największym faworytem wyścigu o tytuł MVP. Ostatni występ dowiódł, że lider Bucks gra w tym sezonie na poziomie nieosiągalnym dla innych zawodników ligi.

Kolejne swoje spotkanie Milwaukee rozegra w niedziele, a ich rywalem będzie nieobliczalna ekipa Houston Rockets. Smaczkiem tego spotkania będzie niewątpliwie rywalizacja Giannisa z Jamesem Hardenem.