Wyniki NBA: Giannis Dominator! Bucks wygrali z Lakers! Rockets lepsi od Clippers!

36
7159

Giannis Antetokounmpo był tej nocy nie do zatrzymania! Trafił pięć rzutów za trzy punkty (najwięcej w karierze) i zdobył 34 punkty! Zebrał 11 piłek na tablicach i miał też siedem asyst. Na nic się zdało 36 punktów Anthony’ego Davisa i triple-double LeBrona Jamesa (21 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst). Bucks prowadzili do przerwy 65:46, a całe spotkanie wygrali 111:104. Niesamowite zwroty akcji w meczu Clippers – Rockets!

Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers 111:104

Statystyki na ESPN

• Wyraźną przewagę Bucks uzyskali już w drugiej kwarcie. Pierwszą wygrali 23:17, ale drugą rozpoczęli od mocnego uderzenia. Zdobyli 20 punktów przy tylko siedmiu rywali. Po zaledwie pięciu minutach drugiej kwarty było 43:24, a do przerwy prowadzili 65:46.
  • Anthony Davis i LeBron James do przerwy trafili zaledwie sześć z 20 rzutów z gry.
  • Pod koniec trzeciej kwarty Lakers zmniejszyli przewagę Bucks do ośmiu punktów (89:81), ale Giannis popisał się alley-oopem, a potem trafił dwa wolne. Bucks prowadzili potem około dziesięcioma punktami, ale Lakers w końcówce zmniejszyli ich przewagę.
  • Na 30 sekund przed końcem „trójkę” trafił Danny Green i było 109:104.  Faulowany Khris Middleton wykorzystał jednak oba rzuty wolne i Lakers nie mieli już szans.
  • Giannis Antetokounmpo zdobył 34 punkty i miał 11 zbiórek oraz siedem asyst. Trafił pięć razy za trzy punkty (5/8)! Pięć celnych rzutów z dystansu w jednym meczu, to jego rekord kariery.
  • Dużym wsparciem dla Giannisa był George Hill, który wchodząc z ławki zdobył 21 punktów.
  • Lakers zaliczyli aż 18 strat. Cztery miał LeBron, a pięć Rondo. Bucks tracili piłkę 13 razy w tym spotkaniu.
  • Anthony Davis zdobył 36 punktów (nie trafił wszystkich sześciu rzutów z dystansu). Zebrał 10 piłek, miał pięć asyst i trzy bloki.
  • LeBron James zaliczył triple-double: 21 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst.
  • Danny Green również zdobył 21 punktów.
  • Bucks z bilansem 25-4 są najlepszą drużyną w NBA. Lakers z bilansem 24-5 zajmują 1. miejsce na Zachodzie.
  • Lakers zabrakło wsparcia z ławki. Zmiennicy Bucks zdobyli 34 punkty, przy tylko czterech Jeziorowców.
  • Kyle Kuzma leczy uraz kostki. Być może zagra w niedzielę przeciwko Nuggets.
    Eric Bledsoe leczy kontuzję. Ma wrócić do gry za około dwa tygodnie.
  • Bucks wygrali już trzy mecze z drużynami z Los Angeles. Clippers pokonali dwukrotnie (na wyjeździe 6 listopada 129:124 i 6 grudnia u siebie 119:91).
  • Rewanż 7 marca w Los Angeles.

Atlanta Hawks – Utah Jazz 106:111

• Donovan Mitchell zdobył 30 punktów, a Rudy Gobert 20 (miał też 13 zbiórek). Dla Hawks najwięcej rzucił Trae Young (30).

San Antonio Spurs – Brooklyn Nets 118:105

• Spencer Dinwiddie zdobył 41 punktów (nowy rekord kariery), ale Nets nie udało się wygrać w San Antonio.
  • Patty Mills wszedł z ławki i rzucił 27 – najwięcej w drużynie. LaMarcus Aldridge zdobył 20 punktów i miał 10 zbiórek.
  • Spurs zakończyli trzecią kwartę serią 12-0 i wyszli na prowadzenie 83:81, którego nie oddali już do końca spotkania.

Los Angeles Clippers – Houston Rockets 117:122

• Niesamowite zwroty akcji! Clippers do przerwy prowadzili 69:54. Trzecią kwartę wygrali jednak Rockets aż 36:18!
  • Wliczając początek czwartej odsłony to Rockets przeszli od 54:69 do 94:87, czyli wygrali ten fragment 40:18.
  • Na dziewięć minut przed końcem czwartej kwarty Rockets prowadzili 103:93, ale Clippers zdołali wrócić i wyjść na prowadzenie 104:103. Na 4:30 przed końcem gospodarze wygrywali 113:107, ale James Harden trafił „trójkę”, a Russell Westbrook zdobył punkty spod kosza i wykorzystał rzut wolny – był remis 113:113. Kolejny rzut z dystansu trafił Harden i Rockets nie oddali już prowadzenia.
  • Liderem Rockets był tym razem Westbrook, który zdobył 40 punktów (13/31 z gry)! James Harden dodał 28 „oczek”, a Clint Capela 16.
  • Najwięcej punktów dla Clippers zdobył Paul George – 34. Kawhi Leonard dodał 25, a Montrezl Harrell 19. To było jednak za mało, aby pokonać tego dnia Rockets.

Trzy minuty przed końcem z boiska wyrzucony został Patrick Beverley.