Poprzedniej nocy na parkiet nie wybiegł Marc Gasol. Na domiar złego, Toronto Raptors stracili Pascala Siakama. Zespół znalazł się w trudnej sytuacji. Niestety jeszcze gorsze wieści napłynęły z Brooklynu, gdzie urazu kończącego sezon nabawił się Dawid Nwaba. 


To spora strata dla rotacji Brooklyn Nets. Dawid Nwaba rozgrywał dla swojej drużyny naprawdę dobry sezon i był ważną częścią rotacji Kenny’ego Atkinsona jako pomoc z ławki rezerwowych. Na początku czwartej kwarty meczu z San Antonio Spurs, Nwaba upadł na parkiet i z grymasem na twarzy trzymał się za nogę. Sztab medyczny bardzo szybko zdiagnozował zerwanie ścięgna Achillesa.

To jeden z najpoważniejszych urazów, więc nie ma mowy o powrocie Nwaby do gry w tym sezonie. Zazwyczaj przerwa po takim urazie trwa około dwunastu miesięcy, więc Dawid może także opuścić początek kolejnych rozgrywek. Jego umowa na sezon 2020/2021 nie jest zagwarantowana, więc przyszłość zawodnika stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Kontuzje nawiedziły także Toronto Raptors. Najpierw ścięgno podkolanowe naciągnął Marc Gasol i najprawdopodobniej oznacza to dla Hiszpana co najmniej kilka tygodni przerwy. Zespół nie podał przybliżonej daty powrotu swojego weterana, ale w tym roku na ligowych parkietach niemal na pewno go już nie zobaczymy. Tego typu uraz wymaga, by został wyleczony w stu procentach, bo w innym wypadku może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów.

Okazuje się, że na czas bliżej nieokreślony poza grą będą Pascal Siakam i Norman Powell. To bardzo duży cios dla trenera Nicka Nurse’a. Siakam naciągnął pachwinę w meczu z Detroit Pistons. Powell w tym samym meczu po starciu z rywalem uszkodził bark. Sztab medyczny Raptors będzie obserwował progres obu graczy, ale na razie nie wie, ile potrwa ich przerwa. Zadanie dla ekipy z Toronto stało się teraz znacznie trudniejsze.

Wyniki NBA: Giannis Dominator! Bucks wygrali z Lakers! Rockets lepsi od Clippers!


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here